کدخبر: ۱۶۶۷۵۴ لینک کوتاه

بزرگترین ناکامی ترامپ در ۱۰۰ روز نخست

با نگاهی به اقدامات دونالد ترامپ در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری بزرگترین شکست برای دولت وی به موضوع ممنوعیت مهاجرت و اقداماتش در این زمینه مانند امضای دستور منع ورود مهاجران از ۶ کشور به آمریکاست که از سوی قاضی فدرال تعلیق شد.

به گزارش میزان، با نگاهی به اقدامات دونالد ترامپ در 100 روز نخست ریاست جمهوری بزرگترین شکست وی به موضوع مهاجرت و اقدامات وی در این زمینه مانند امضای دستور منع ورود مهاجران از 6 کشور به آمریکا برمی‎گردد که از سوی قاضی فدرال تعلیق شد.

دستور نخست دونالد ترامپ در راستای جلوگیری از ورود مهاجران از 7 کشور به آمریکا از سوی دادگاه‌های این کشور لغو شد؛ این امر برای ترامپ بزرگترین شکست در دوران 100 روزه ریاست جمهوری است  این در حالی است که دستور مهاجرتی دوم وی نیز همچنان در دادگاه‌ها در انتظار حکم قضایی جدید است.

از موارد دیگری که دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود ساخت دیوار مرزی با مکزیک است که این وعده نیز اکنون با چالش‌های زیادی مواجه شده و در حال حاضر این طرح 1.5 میلیارد دلاری در انتظار تصویب مجلس نمایندگان است.

دونالد ترامپ روز 27 ژانویه دستور اجرایی مربوط به ممنوعیت ورود مهاجران از 7 کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا به مدت 90 روز و پناهجویان سراسر جهان به آمریکا به مدت 120 روز را امضا کرد که این دستور با واکنش‌ها و تظاهرات گسترده در آمریکا و دیگر کشورها مواجه شد و درنهاین «جیمز روبارت» قاضی فدرال ایالت واشنگتن آن را لغو کرد.