کدخبر: ۱۶۸۰۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برطرف کردن یک حفره امنیتی خطرناک درویندوز

طی هفته اخیر، دو نفر از پژوهشگران پروژهZero در گوگل، تاویس اورماندی و ناتالی سیلوانویچ، خبر از کشف خطرناک ترین حفره امنیتی ویندوز طی سال های اخیر دادند. بنابر گفته های اورماندی، هکرها با استفاده از این حفره امنیتی می توانند از راه دور کدهایی را روی کامپیوتر کاربران به اجرا درآورند و این کد سپس می تواند خود را تکثیر کرده و پس از آلوده شدن کامپیوتر، به سایر کامپیوترها نیز سرایت کند. با تک شات همراه باشید.

امروز جزییات بیشتری درباره این مساله امنیتی ویندوز منتشر شده است. مایکروسافت و تیم برنامه نویسان ویندوز Defender طی دو روز موفق شدند این مشکل را برطرف کنند و حالا با عرضه یک بروزرسانی برای ویندوزهای 7، 8.1، RT و 10 به کمک کاربران خود آمده است. به گفته مایکروسافت، وجود برنامه Control Flow Guard در ویندوزهای 8.1 و 10 باعث شده ریسک کمتری متوجه کاربران این نسخه ها از سیستم عامل این شرکت شود.

آنطور که اعضای پروژه Zero گفته اند، این مشکل ریشه در موتور حفاظتی ضد بدافزار مایکروسافت داشته که وظیفه اش، اسکن کردن فایل ها و یافتن مشکلات در آنها است، اما می توان آن را طوری فریب داد تا کدهای داخل ایمیل ها، صفحات وب یا پیام های شخصی را نیز اجرا کند.

به هر حال، مایکروسافت همه نگرانی ها را برطرف کرده و اگر شما هم از کاربران سیستم عامل ویندوز هستید، به زودی این آپدیت را به طور اتوماتیک دریافت خواهید کرد.