کدخبر: ۱۷۵۲۵۳ لینک کوتاه

کابینه دوازدهم / توضیحات سخنگوی دولت درباره کابینه دوم روحانی

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت تشکیل کارگروه برای تشکیل کابینه دوازدهم را رد کرد و گفت: رئیس‌جمهوری در این زمینه کارگروهی را تشکیل نداده، بلکه لیست پیشنهادی افراد و جریان‌های سیاسی را با علاقه‌مندی دریافت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، نوبخت افزود: باید امید داشته باشیم لیست خوبی از وزرای پیشنهادی معرفی شوند تا دولت به مطالبات مردم پاسخ بدهد.سخنگوی دولت روز گذشته در نشست خبری هفتگی‌اش با خبرنگاران تاکید کرد: رئیس‌جمهور خود را مسوول تحقق مطالبات مردم می‌داند و تلاش می‌کند برای رسیدن به این هدف کابینه مناسبی را برگزیند.

به گزارش «ایسنا» نوبخت همچنین گفت: براساس شناخت شخصی که از رئیس‌جمهوری دارم عرض می‌کنم وی در پاسخگویی به مطالبات مردم بسیار جدی است و برای شکل‌دهی به یک کابینه قوی شاخصه‌هایی از جمله هماهنگی، همراهی و هم‌عقیده بودن را برای خدمت به مردم و نظام در نظر می‌گیرد و زیر بار هیچ حرف غیرمنطقی یا اغراض سیاسی نمی‌رود و از شاخص‌هایی که نام بردم عدول نمی‌کند. همچنین به گزارش «ایلنا» او تاکید کرد رئیس‌جمهوری تا ماه آینده کابینه را معرفی خواهد کرد.

او درباره انتقاد برخی جریان‌ها از برگزار نشدن دیدار آنها با رئیس‌جمهور درباره ترکیب کابینه گفت: من از اینکه عده‌ای وقت ملاقات خواسته‌اند مطلع نیستم که باید از دفتر ریاست جمهوری این سوال پرسیده شود اما مطلعم که رئیس‌جمهور با وجود مشغله‌های بسیار زیاد با جریان‌های مختلف همواره دیدار دارد. به‌طور مثال در ماه رمضان در تمام شب‌های ماه رمضان با گروه‌های مختلف جلسه داشته و نظرات آنها را درباره مسائل مختلف کشور جویا شده است. نوبخت درباره دیدار رئیس‌جمهور با رهبری در موضوع چینش کابینه نیز گفت: رئیس‌جمهور جلسات منظمی با رهبری دارند و خدمت ایشان می‌رسند و درباره مسائل کشور در این جلسات صحبت می‌شود.

من در جزئیات این صحبت‌ها قرار نمی‌گیرم ولی می‌دانم در این جلسات درباره مسائل کشور صحبت می‌شود که کابینه هم می‌تواند یکی از این صحبت‌ها باشد. وی در پاسخ به این پرسش که آیا رئیس‌جمهور جلسه‌ای با وزرایی که دیگر قرار نیست در کابینه دوازدهم حضور داشته باشند، داشته است،‌ اظهار کرد: رئیس‌جمهور همیشه با اعضای کابینه جلساتی دارند که در این ایام هم چنین جلساتی برگزار شده است که اطلاع ندارم این جلسات درباره خداحافظی با وزرا باشد.