کدخبر: ۱۷۵۳۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
 چهره‌های رده بالای دولتی نمی توانند به سازمان نظام پزشکی وارد شوند

چهره‌های رده بالای دولتی نمی توانند به سازمان نظام پزشکی وارد شوند

قائم مقام دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با اشاره به انتخابات سازمان نظام پزشکی بر جلوگیری از ورود چهره های رده بالای دولتی در این سازمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تاجرنیا در نشست خبری که به منظور تشریح هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور در محل انجمن اسلامی جامعه پزشکی برگزار شد، گفت: می‌بایست از ظرفیت سازمان نظام پزشکی به گونه‌ای استفاده کنیم و اعضای آن را به درستی انتخاب کنیم تا بتوان در حفظ جایگاه جامعه پزشکی اثرگذار بود.

وی با اشاره به حساسیت‌های این دوره از انتخابات سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: در سالیان گذشته تهدیدهایی متوجه جامعه پزشکی بوده که باعث شده برگزاری این دوره از انتخابات از اهمیت بیشتری برخوردار شود.

وی با تأکید بر اینکه باید به مشارکت جامعه پزشکی در انتخابات پیش رو افزود، تصریح کرد: برگزاری انتخابات با حضور اندک جامعه پزشکی باعث می‌شود افراد و یا گروه‌هایی انتخاب شوند که از جامعیت لازم برخوردار نباشند و نتوانند اقتدار لازم برای سازمان نظام پزشکی را ایجاد کنند.

عضو هیئت مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی با تأکید بر پرهیز از فعالیت‌ها و رویکردهای سیاسی در سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: متأسفانه جایگاه سازمان نظام پزشکی در سال‌های گذشته تضعیف شده و ما باید به دنبال باز پس گرفتن اختیارات قانونی این سازمان باشیم.

تاجرنیا با بیان اینکه معتقد به استقلال سازمان نظام پزشکی هستیم، اظهار داشت: تلاش‌هایی که از طرف دولت برای در دست گرفتن سازمان صورت گرفته را آفت می‌دانیم ولو اینکه با ما همفکری داشته باشند.

وی همچنین بر جلوگیری از حضور چهره‌های رده بالای دولتی در سازمان نظام پزشکی تأکید کرد و گفت: همه آحاد جامعه پزشکی باید نماینده خود را در این سازمان داشته باشند و افرادی انتخاب شوند که به سازمان نظام پزشکی اعتبار دهند نه اینکه از این سازمان اعتبار بگیرند.

رئیس انجمن دندانپزشکی ایران با بیان اینکه مردم به قاطبه جامعه پزشکی اعتماد دارند، تأکید کرد: مسائل نباید به گونه‌ای اتفاق بیفتد که چهره جامعه پزشکی را خدشه دار کند.

تاجرنیا بر ضرورت اتحاد حرفه‌ای در بین جامعه پزشکی تأکید کرد و گفت: وقتی افرادی انتخاب می‌شوند باید مورداحترام جامعه پزشکی باشند.

در ادامه دکتر ظفرقندی دبیر کل جامعه پزشکی ایران نیز از سازمان نظام پزشکی به عنوان یک نهاد مدنی بزرگ و فاخر نام برد و گفت: یکی از شاخص‌های توسعه در هر جامه نقش نهادهای مدنی در اداره کشور است.

وی در انتخابات دوره ششم نظام پزشکی تنها ۱۲ درصد جامعه پزشکی اظهار داشت: این میزان مشارکت نمی‌تواند پشتوانه قوی برای نهاد مدنی به نام سازمان نظام پزشکی باشد.

ظفرقندی با بیان این مطلب که مسئولین دولتی نباید در این سازمان باشند، بر استقلال سازمان نظام پزشکی جهت اتخاذ تصمیمات لازم تأکید کر د و گفت: ما تعامل در راستای حقوق جامعه پزشکی را دنبال می‌کنیم.