کدخبر: ۱۷۷۵۶۰ لینک کوتاه

کاهش محبوبیت بی‌ سابقه ترامپ

در شرایطی که میزان محبوبیت دونالد ترامپ به حد بی‌سابقه‌ای بدتر از دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون شده، یکی از مشاوران کاخ سفید می‌گوید کاخ سفید در آستانه شکست است.

به گزارش ایسنا، نتایج نظرسنجی رویترز/ایپسوس نشان می‌دهد تنها ۳۷.۳ درصد از آمریکایی‌ها از ترامپ رضایت دارند و در مقابل، ۵۷.۹ درصد از او ناراضی هستند.

از سوی دیگر، نتایج نظرسنجی شرکت رسانه‌ای "را استوری" نشان می‌دهد، بیل کلینتون در دوره اول ریاست جمهوری‌اش در سال ۱۹۹۳ به محبوبیت ۳۷ درصدی را تجربه کرد اما این برای زمانی بود که دادگاه پرونده رسوایی جنسی او با مونیکا لوینسکی را بررسی می‌کرد.

براساس اطلاعات مرکز سنجش میزان محبوبیت روسای جمهوری آمریکا در گالوپ، نرخ محبوبیت و عدم محبوبیت ترامپ زمان روی کار آمدنش در ژوئیه ۴۵ درصد شد که بالاترین میزانی بود که او توانست به آن دست پیدا کند. اما این روند از بین رفت و میزان محبوبیتش با گذشت شش ماه کاهش یافت و عدم محبوبیت او اوج گرفت.

ترامپ حتی در حال از دست دادن حامیانش در میان جمهوری‌خواهان است و نتایج نظرسنجی چهارشنبه گذشته رویترز نشان می‌دهد، حمایت از ترامپ میان جمهوری‌خواهان طی یک دوره ۹ روزه در ژوئیه شش درصد کاهش داشته است.

حال، با توجه به خروج راینس پریبس،‌ رئیس دفتر کاخ سفید و نیز شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید انتظار می‌رود میزان محبوبیت او باز هم کاهش داشته باشد.

یک مشاور غیر رسمی کاخ سفید جمعه به واشنگتن پست گفت: گمان می‌کنم یک ناظر که به عنوان مثال انگلیسی بلد نباشد و هیچ چیز درباره سیاست نداند و از یک سیاره و سیستم خورشیدی دیگر آمده باشد، پس از رویت شرایط کاخ سفید متوجه می‌شود که کاخ سفید در حال شکست است. و زمانی که کاخ سفید در آستانه ناکامی باشد، شما نمی‌توانید رئیس‌جمهور را جایگزین کنید.