کدخبر: ۱۷۸۷۵۲ لینک کوتاه

انتقادهای نابجا به شورا و شهرداری

عضو شورای شهر تهران گفت: متاسفانه انتقادهای نابجایی از سوی همکاران‌مان به شورا و شهرداری می‌شود.

به گزارش ایلنا، حکیمی پور در جلسه امروز شورای شهر تهران در واکنش به گزارش معاون مالی- اقتصادی شهرداری تهران گفت: بین عملکرد و اعتبارات شهرداری فاصله وجود دارد که این مسئله باید روشن شود.

او همچنین درباره جزئیات درآمد شهرداری از گودرزی معاون شهردار تهران سوال کرد و افزود: فاصله بین درآمد و هزینه‌های شهرداری باید مشخص شود که آیا هزینه‌های شهرداری با خروجی‌ها تناسب دارد یا خیر. مطالباتی که شهرداری از دولت دارد باید بررسی شود و پاسخ دولت نیز در شورای شهر منعکس شود. همچنین گزارشی از بحث درامدها و اعتبارات در رابطه با موسسات و زیرمجموعه های شهرداری که مربوط به این امور است نیز باید تهیه و به شورای شهر ارائه شود.

در ادامه این جلسه تقی‌پور ضمن اشاره به اتمام دوره چهارم شورای شهر تهران گفت: همگی مشکلات و مسائل برای شورای شهر آینده باید مشخص شود.

او در پاسخ به سوالات دیگر اعضای شورا و گزارش عملکرد معاون مالی و اقتصادی شهرداری گفت: گزارشی در حوزه برنامه و بودجه در پنج جلد وجود دارد که به همه اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری ارسال شده که این گزارش متاسفانه از طرف اعضا مطالعه نشده است.

تقی‌پور با اشاره به سخنان دبیر گفت: در صورتی که این گزارش به صورت دقیق مطالعه شود تمام سوال‌های اعضا در رابطه با برنامه وبودجه پاسخ داده خواهد شد.

این عضو شورای شهر با اشاره به سخنان تندگویان درباره ایجاد توسعه و درآمد پایدار شهری گفت: درآمد بانک شهر و شهر آفتاب بسیار بالا و خوب است. بنده از تندگویان می‌خواهم با انتخاب دو نفر کارشناس رسمی قیمت تصویب شده این مجموعه‌ها تعیین شود. ما با رای مردم نماینده آنها در این شورا شدیم بنابراین نباید حق مردم را نادیده بگیریم. همچنین طلب‌های شهرداری و دولت باید رسیدگی و وصول شود.

در ادامه این برنامه رئیس شورای شهر در پاسخ به مسائل مطرح شده، گفت: چندین نامه به رئیس جمهوری و دکتر جهانگیری درباره حسابرسی نوشته شده است در این نامه‌ها تاکید شده حسابرسی دولت از سوی شورای شهر تهران قابل قبول است. همچنین پیشنهاداتی در این باره مطرح شده تا با شفاف‌سازی این مسائل مشکلاتی برای شورا و شهردار آینده ایجاد نشود.

دوستی: انتقادهای نابجایی به شورا و شهرداری می‌شود

دوستی یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز خطاب به چمران گفت: بنده در صحبت خصوصی‌ که با قالیباف داشتم از او برای رسیدگی به پرونده یاشار سلطانی خواهش کردم. از رئیس شورای شهر نیز به مناسبت روز خبرنگار درخواست می‌کنم موضوع یاشار سلطانی پیگیری و شفاف‌سازی شود. دکتر چمران می‌توانند برای این موضوع ریش‌سفیدی کنند تا مسئله سریع‌تر حل و فصل شود.

او با تاکید بر اینکه امروز شورای شهر تهران و شهرداری را به توپ بستند گفت: متاسفانه انتقادهای نابجایی از سوی همکاران‌مان به شورا و شهرداری می‌شود و حرف درباره همه چیز زیاد است. بنده می‌خواهم از کیان شورا دفاع کنم.

دوستی افزود: انتقادها به گونه‌ای است که انگار همه ما در این چهار سال با آقای قالیباف تبانی کردیم تا در تهران کارهای خلاف انجام دهیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کار در شهر باید به صورت تهاتری انجام شود گفت: به طور مثال مجوز فروش ساختمان‌هایی که در زمین ملاصدرا ساخته شده از سوی دولت احمدی‌نژاد داده شده بود. این برج‌ها دو بار برای فروش گذاشته شد و فروخته نشد که در نهایت به صورت تهاتری به بانک شهر واگذار شد و همین مسئله ابهامات زیادی را ایجاد کرد. از طرفی شورای شهر تهران مصوب کرده، شهرداری مکلف است زمین را با بارگیری بفروشد و امروز خودمان به این موضوع نقد داریم. این مسائل متناقض باید شفاف‌سازی شود تا ابهامات از کار شورای شهر و شهرداری رفع شود.

او افزود: دکتر چمران باید از شورا دفاع کنند و خدمات و کارهای شورای شهر را معرفی کند. این شورا تکرار نشدنی است. هم دوستان اصولگرا و هم دوستان اصلاح‌طلب در این شورا بسیار زحمت کشیدند. ما بارها از قالیباف برای کارهای شهرداری سوال کردیم بنابراین لزومی ندارد دوستان شورای شهر را تخریب کنند. من از اعضا و دکتر چمران می‌خواهم از کیان شورای شهر دفاع کنند.

اقبالی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به گزارش معاون مالی و اقتصادی شهرداری گفت: نحوه انتقال در گزارش بسیار مهم است. تخریب و انتقاد بسیار متفاوت است. پروژه‌ها در شهرداری به طور مستمر انجام می‌شود و در طی این چند سال به شکل قراردادی بوده است بنابراین به این موضوع باید دقیق‌تر توجه کنیم. برنامه بودجه مصوب شده که قابل استفاده است. پس باید همه این مسائل در نظر گرفته شود.