طاهری: ۷ میلیارد پول بلیت فروشی پرسپولیس کجاست؟

کدخبر: ۱۷۹۰۸۶
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌گوید این باشگاه باید به یک مربی پول بدهی بدهد که یک روز هم برای پرسپولیس کار نکرده است.
طاهری: ۷ میلیارد پول بلیت فروشی پرسپولیس کجاست؟

علی‌اکبر طاهری پس از برتری 3 بر صفر پرسپولیس مقابل نفت تهران اظهار داشت: بردیم و دل هواداران شاد شد. امیدواریم این بردها به خصوص در صحنه‌های آسیایی ادامه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مشکل بدهی‌های پرسپولیس که شنیده شده در صورت عدم پرداخت باعث محرومیت این تیم از آسیا می‌شود، حل شدنی است یا نه، گفت: همه رقمه این موضوع را دنبال می‌کنیم. از هواداران هم خیلی تشکر می‌کنیم که خیلی لطف کردند، اما رقم بدهی‌ها خیلی بالاست و بدهی‌های زیادی داریم. از مسئولان بالادستی این موضوع را پیگیری می‌کنیم، اما در این زمینه هم مشکلاتی در میان است، چون باشگاه پرسپولیس دولتی است. در حال رایزنی هستیم تا به تعهدات عمل کنیم که مشکلی برای باشگاه به وجود نیاید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه آیا در جلسه‌ای که با مسعود سلطانی‌فر داشت از وزارت ورزش و جوانان هم کمکی خواسته یا نه، خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که داشتیم خیلی صحبت‌ها کردیم و مسائل زیادی هم مطرح شد. هم مسائل باشگاه، هیئت مدیره و کارهای اجرایی و یکی از مسائل هم بدهی‌ها بود. دائم در حال فکر کردن هستیم و با وزیر هم صحبت می‌کنیم.

طاهری در واکنش به این مسئله که آیا برای پرداخت پاداش به بازیکنان برای بردها برنامه‌ای دارند یا نه، گفت: یک فرمول داریم و با برانکو فرمولی را دیده‌ایم که طبق آن عمل می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه بازیکنان پرسپولیس چند روز پیش اعتراض مشترکی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص مسائل مالی داشتند و گویا این مسئله هم مربوط به پاداش‌های فصل گذشته است، اظهار داشت: خیر، این مشکل برای پاداش‌های نیست. مربوط به تعهداتی است که برای مقام‌هایی که به دست می‌آید یا صعود در مراحل مختلف آسیا به قرارداد بازیکنان اضافه می‌شود. نتوانستیم به این تعهدات عمل کنیم و دلیلش هم همین بدهی‌ها و جرایمی است که برای باشگاه در نظر گرفته می‌شود. در حالی که می‌توانیم این رقم بالا را به پیکره تیم تزریق کنیم و حتی می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم، اما اکنون باید بابت یک بدهی بدهیم که از قبل ایجاد شده است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: دادن این بدهی‌ها بسیار سخت است، چون مثلاً ما اکنون باید به یک مربی پول بدهیم که حتی یک روز هم برای ما کار نکرده است. خیلی سخت است و به جای پرداخت این منابع به بازیکنان، باید بدهی‌ها را بدهیم. البته تلاش می‌کنیم علاوه بر این بخش، به بازیکنان هم پرداختی داشته باشیم. این بردهایی هم که به دست می‌آید به سادگی نیست و زحمات کادرفنی، سرپرستی، پزشکی و خود بازیکنان است که این بردها را رقم می‌زند. زحمات زیادی است و بازیکنان یک یا دو بخش در روز تمرین می‌کنند. مسابقات لیگ هم سال به سال فشرده‌تر می‌شود و به نظرم حق بچه‌هاست که توجه بیشتر به آنها شود. اگر بتوانیم از این بخش سخت عبور کنیم، شرایط هم بهتر خواهد شد.

طاهری در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه پرسپولیس از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هم منبع درآمدی دارد یا نه و آیا این باشگاه پول تبلیغات محیطی را گرفته است یا نه، گفت: خدا پدر و مادر شما خبرنگاران را بیامرزد و امیدوارم این سؤال‌ها را از مسئولان بپرسید. سال گذشته یک جدولی را مقابل ما گذاشتند که بیش از 900 هزار نفر تماشاگر داشتیم و این حدود یک میلیون نفر، میانگین 10 هزار تومان هم پرداخت کرده باشند، 10 میلیارد می‌شود، اما می‌گویند 35 درصد مربوط به شرکت است. با این حال 6، 7 میلیارد تومان هم باقی می‌ماند، اما این پول کجاست؟ 9 میلیون تومان به ما پرداخت کرده‌اند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند پس از تصویب قرارداد بدهی و صدور یک تریلیون دلار اوراق خزانه‌داری توسط…

از دست ندهید
کارگزاری مفید