کدخبر: ۱۷۹۵۷۵ لینک کوتاه

ماریا زاخارووا: شرایط شبه‌جزیره کره به اوضاع درگیری احتمالی نزدیک است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت شرایط کره شمالی به اوضاع درگیری احتمالی نزدیک است و چنانچه واشنگتن به تهدیدهای خود عمل کند شرایط فاجعه‌بار خواهد شد.

 به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از الیوم السابع، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت شرایط کره شمالی به درگیری احتمالی نزدیک است و واشنگتن این شرایط بد را تشدید کرده است.

زاخارووا در پاسخ به پرسشی که از وی درباره شرایط شبه جزیره کره شد، گفت بله احتمال وقوع درگیری شدید وجود دارد و هر گونه اقدام نظامی علیه کره شمالی عواقب فاجعه باری برای کل منطقه به بار خواهد آورد و در صورتی که واشنگتن به تهدیدات خود عمل کند، شرایط فاجعه بار خواهد شد.

گفتنی است پس از تهدیدهای متقابل آمریکا و کره شمالی، تنش ها در روابط بسیاری از کشورها با کره شمالی افزایش یافت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 8 آگوست گفت به تحرکات احتمالی کره شمالی با آتش و خشم پاسخ خواهیم داد. از سوی دیگر پیونگ یانگ نیز تهدید کرد جزیره گوام در اقیانوس آرام را مورد حمله قرار خواهد داد.  

شایان ذکر است کره شمالی در ماه جولای گذشته دو موشک آزمایش کرد و کمی بعد آمریکا اعلام کرد این دو موشک قاره پیما بودند. به دنبال این موضوع شورای امنیت سازمان ملل قطع نامه جدیدی تصویب کرد که به موجب آن تحریم ها علیه کره شمالی افزایش می یابد.