کدخبر: ۱۸۰۴۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
المنشوق: لبنان انفجار هواپیمای خطوط هوایی امارات را ناکام گذاشت

المنشوق: لبنان انفجار هواپیمای خطوط هوایی امارات را ناکام گذاشت

وزیر کشور لبنان در تشریح دستاوردهای امنیتی این کشور به ناکام ماندن طرح انفجار هواپیمای خطوط هوایی امارات اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نهاد المنشوق وزیر کشور لبنان اعلام کرد: عملیات نظامی در الجرود از حیث نتیجه و سرعت آن قابل اطمینان است و نیروهای امنیت داخلی ۱۴ هزار نیرو و ۷۰۰ افسر را در اختیار ارتش قرار داده است.

وی افزود: با وجود مشکلات ما به مسئولیت خود در حفظ امنیت عمل می کنیم.

المنشوق تاکید کرد: این پیام از لبنان به خارج است که اوضاع امنیتی تحت کنترل است و ما موفق به خنثی سازی عملیات بزرگ برای منفجر کردن هواپیمای خطوط امارات از استرالیا به ابوظبی شده ایم.

وی افزود: انفجار این هواپیما قرار بود از سوی یک عامل انتحاری لبنان از خانواده الخیاط اجرایی شود. داستان از این قرار است که یکی از ۴ برادر لبنانی به الرقه سوریه می رود و این فرد طارق الخیاط نام دارد و در آنجا یکی از سرکرده های داعش می شود و از آن هنگام شعبه اطلاعات لبنان تحرکات برادران وی در استرالیا را به همراه مقامات استرالیایی رصد می کند. بعد از مدتی در ماه جولای عامر الخیاط به لبنان می آید و خالد و محمود دو برادر دیگر در استرالیا می مانند و همگی آنها تحت مراقبت قرار می گیرند و مشخص می شود که ارتباطاتی هر ازگاهی میان آنها و برادرشان در الرقه از طریق وسایل ارتباطی برقرار است.

وزیر کشور لبنان در ادامه به همکاری این ۴ برادر که همگی داعشی و متاثر از افکار تروریستی بودند و طرح انفجار هواپیما را ریخته بودند پرده برداشت.

وی بیان کرد: دنیا دهکده که نه بلکه محله کوچکی در مبارزه با تروریسم است. ۴ لبنانی در استرالیا تصمیم به انفجار هواپیمای اماراتی را می گیرند؛ یعنی کشورها باید با یکدیگر تعامل داشته باشند و هماهنگی میان همه باشد. اگر هماهنگی میان استرالیا و اداره امنیت لبنان نبود این اقدام تروریستی به راحتی انجام می پذیرفت.

المنشوق به توانمندی اداره اطلاعات لبنان این کشور اشاره کرد.