کدخبر: ۱۸۰۶۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
قاتل فراری پس از ۱۲ سال دستگیر شد

قاتل فراری پس از ۱۲ سال دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان سنقر گفت: فردی که در سال ۱۳۸۴ با استفاده از خودرو، بستگان خود را زیر گرفت و یک نفر را به قتل رساند، پس از ۱۲ سال دستگیر شد.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "غضبان احمدی فرد" عنوان کرد: متهم ۴۵ ساله در سال ۱۳۸۴ بعد از اینکه با خودرو اقدام به زیر گرفتن سه نفر از بستگان خود که در نهایت منجر به قتل یک نفر از آنان شد، اقدام به فرار کرد و در مکان نامعلومی مخفی شد.

وی افزود: پلیس آگاهی شهرستان با استفاده از تحقیقات میدانی و پایش بانک های اطلاعاتی محل سکونت متهم را پس از ۱۲ سال در شهرستان ساوه شناسایی کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این راستا اکیبی ویژه از ماموران آکاهی پس از هماهنگی با مقام قضائی و اخذ نیابت، به شهرستان ساوه مراجعه و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به شهرستان سنقر منتقل کردند.

سرهنگ احمدی فرد گفت: متهم در بازجویی های پلیس به جرم خود اعتراف و انگیزه قتل را اختلافات شخصی عنوان کرد، بر همین اساس جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف محموله یک میلیاردی البسه قاچاق در جوانرود

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف محموله یک میلیاردی البسه قاچاق خبر داد و گفت: این محموله در محور جوانرود- ثلاث باباجانی توقیف شده است.

سردار "منوچهر امان اللهی" گفت: به دنبال دریافت اخباری مبنی بر اینکه عده‌ای از قاچاقچیان سودجو اقدام به وارد کردن محموله البسه قاچاق از کشور عراق نموده و قصد انتقال آن به استان‌های مرکزی کشور را دارند، پس از بررسی و تأیید صحت خبر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: عوامل پلیس آگاهی با همکاری ماموران پلیس  امنیت عمومی و یگان امداد شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی خودروی حامل کالای قاچاق را در محور جوانرود- ثلاث باباجانی شناسایی و پس از مشاهده خودرو، آنرا متوقف و راننده نیز دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به توقیف یک دستگاه وانت نیسان در این زمینه، خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودروی توقیفی دو هزار و ۹۵۹ ثوب انواع البسه قاچاق فاقد مجوز قانونی و مدارک مثبته گمرکی به ارزش یک میلیارد ریال کشف شد.

سردار امان اللهی در پایان از افزایش ۸۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان تیرماه، ۱۷۶ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ۶۹۴ نفر نیز در این ارتباط دستگیر شده اند.

چراغ های اصلی خودرو را در سربالایی جاده روشن نگه ندارید!

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: زمانی که در سربالایی حرکت می کنید و یا وزن بار اتومبیل رو به روی شما زیاد است، هرگز چراغ های اصلی خودرو را به دلیل مبارزه و تلافی روشن نگه ندارید.

سرهنگ "محمد حیدری " بیان کرد: برخی مواقع این موضوع به علت روشن بودن چراغ های اصلی وسایط نقلیه دیگر اتفاق می افتد، اما حتی با چراغ های نور پایین نیز، بازهم احتمال ایجاد نور آزار دهنده و خیره کننده وجود دارد.

این مقام انتظامی افزود: زمانی که در سربالایی حرکت می کنید و یا وزن بار عقب اتومبیل رو به روی شما زیاد است، هرگز چراغ های اصلی خودرو را به دلیل مبارزه و تلافی روشن نگه ندارید.

وی گفت: زمانی که وسیله نقلیه ای به شما نزدیک می شود، احتمال ایجاد یک نور خیره کننده را بدهید، تصویر جاده رو به روی خود را به خاطر بسپارید، تا اگر نور خیره کننده به چشمان شما خورد یک مرجع تصویری از جاده در ذهنتان باشد تا انتظار رویدادهای احتمالی را داشته باشید، چراکه با نور خیره کننده چراغ های شما به آنچه در جاده وجود دارد همچون ماشین های پارک شده، وسایل نقلیه موتوری و یا عابران پیاده در مسیر دیده نخواهند شد.

سرهنگ حیدری ادامه داد: برای اینکه گرفتار نور خیره کننده و آزاردهنده نشوید، حتما از نگاه کردن مستقیم به آن اجتناب کنید، جهت نور چراغ های خودرو را را طوری تنظیم کنید تا نزدیک کناره های جاده را روشن کند و کناره های جاده را ببینید تا بتوانید مسیر وسایل نقلیه ای را که به شما نزدیک می شوند، تخمین بزنید.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: اگر دید شما به دلیل نور خیره کننده کم شود، برای چندین ثانیه چیزی را نخواهید دید، در این حالت ممکن است لازم شود به کنار جاده کشیده و متوقف شوید تا در این مدت دید شما بهتر شده و قدرت دید شما به حالت اولیه بازگردد.

سرهنگ حیدری در پایان خاطرنشان کرد: نورهای درون ماشین می توانند دید شما را کاهش دهند و نور خیره کننده ایجاد کنند، بنابراین بهتر است آنها را خاموش کنید و از فندک، سیگار یا کبریت درحالی که درون ماشین هستید استفاده نکنید، برای خواندن نقشه متوقف شوید و قبل از حرکت مجدد به چشمان خود زمانی را برای عادت کردن به تاریکی اختصاص دهید.

دستگیری عامل تیراندازی در شهرک تعاون کرمانشاه

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری فردی که در شهرک تعاون اقدام به تیراندازی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ "رضا شیرزادی" توضیح داد: ماموران کلانتری ۱۹ طاقبستان پس از دریافت اخباری مبنی بر تیراندازی در شهرک تعاون، به سرعت جهت بررسی موضوع عازم محل شدند.

وی افزود: پس از حضور ماموران مشخص شد که چند نفر به دلیل اختلافات شخصی با یکدیگر درگیر شده و یکی از آنان با استفاده از سلاح شکاری اقدام به تیراندازی هوایی کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: این افراد پیش از آسیب رساندن به یکدیگر و سایر اهالی محل دستگیر و به کلانتری ۱۹ طاقبستان منتقل شدند، همچنین پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضائی خواهند شد.

سرهنگ شیرزادی در پایان از مردم خواست که در صورت اطلاع از حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز توسط مخلان نظم و امنیت، موضوع را با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند تا اقدام قانونی صورت گیرد.

برخورد پلیس راهور با وانت های دوره گرد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: مأموران پلیس راهور برای برقراری امنیت و آرامش در سطح شهر برابر قانون با خودروهایی که آلودگی صوتی ایجاد می کنند، برخورد خواهد کرد.

سرهنگ "فضل الله شیری" اظهار کرد: وانتی های دوره گرد هر ساعت از شبانه روز که صلاح بدانند با آن بلندگوی رنگ و رو رفته قدیمی در محله ها می چرخند و در این میان برایشان اصلاً مهم نیست که آن صدای بلند ناهنجار که بی وقفه در بلند گو می دمند، ممکن است حال کسی را دگرگون کند، خواب شیرین کودکی را آشفته و یا آرامش سالمندی را بر هم بزند.

وی افزود: خیلی از شهروندانی که دل پری از وانتی های دوره گرد دارند معتقدند چیزی که بیشتر در این ماجرا آزاردهنده است، این است که متأسفانه این وانت های دوره گرد زمان شناس خوبی نیستند و در تمام ساعات شبانه روز به خصوص هنگام استراحت فریادهای بی وقفه شان کلافه کننده می شود.

این مقام انتظامی در پایان اظهار کرد: مطابق با ماده ۱۸۴ آیین نامه راهور و نیز جدول تخلفات راهنمایی و رانندگی، خودروهایی که در سطح شهر صداهای نامتعارف یا ناهنجار از قبیل بوق های شیپوری، لوله اگزوز و سامانه صوتی بلند و نصب بلند گو ایجاد آلودگی صوتی کنند، توسط پلیس متوقف و نسبت به ضبط بلندگوهای آنها اقدام خواهد شد، هماهنگی لازم نیز با مقام قضائی جهت توقیف خودرو در صورت نیاز به عمل آمده است.

دستگیری سارق حرفه ای منزل در کرمانشاه

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای منزل توسط ماموران کلانتری ۱۹ طاقبستان خبر داد.

سرهنگ "رضا شیرزادی" در این رابطه گفت: ماموران کلانتری ۱۹ طاقبستان پس از وقوع چند فقره سرقت منزل با شگردهای مشابه در حوزه استحفاظی، شناسایی سارق را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران این کلانتری به واسطه انجام اقدامات اطلاعاتی سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: متهم در بازجویی های مقدماتی در کلانتری به هفت فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی معترف شده است.

سرهنگ شیرزادی عنوان کرد: پس از تشکیل پرونده متهم به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شده است.

وی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه سارق دستگیر شده از متهمان سابقه دار و حرفه ای است، احتمال می رود تعداد سرقت های وی بیش از اعترافات اولیه باشد، لذا بازجویی های فنی و تخصصی از وی ادامه دارد.

برگزاری گارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی در دالاهو

فرمانده انتظامی شهرستان دالاهو از برگزاری گارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد و ارتقای مهارت های زندگی خبر داد.

سرهنگ "ایرج علیمرادی" اظهار کرد: انتظامی شهرستان دالاهو با همکاری فرمانداری شهرستان دالاهو و کانون فرهنگی بانوان (NGO) کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد و ارتقای مهارت های زندگی را برگزار کرد.

وی افزود: در حاشیه این کارگاه، نمایشگاهی جهت آشنایی خانواده ها با معضل اعتیاد و راهکارهای پیشگیری از آن توسط معاونت مبارزه با مواد مخدر شهرستان نیز برپا شد.

دکتر "مسعود آورنده" عضو جامعه روانشناسی ایران و مدرس این کارگاه آموزشی اظهار کرد: موادمخدر تنها جرمی است که در سازمان ملل جایگاه دارد، همچنین تنها جرمی است که در داخل کشور عالی ترین مقام اجرایی رئیس ستاد مبارزه با آن است.

وی افزود: مواد مخدر در زمره جرایمی است که مدعی آن حاکمیت یعنی دولت و نظام است و شاکی خصوصی ندارد، اما تبعات آن گریبان گیر آحاد مردم و منشاء بسیاری از مفاسد و جرایم در دنیا است.

عضو جامعه روانشناسی ایران تصریح کرد: مواد مخدر جرم مهمی است که در داخل کشور به طور میانگین پیش از ۳۵ درصد از زندانیان کشور را به خود اختصاص داده است، در استان کرمانشاه نیز این آمار به ۶۵ درصد رسیده است.

دکتر آورنده در پایان با اشاره به اینکه موادمخدر از ماموریت های خطیر و پرهزینه ناجا است، گفت: مواد مخدر تنها ماموریتی است که بیشترین شهید و جانباز را نسبت به دیگر ماموریت ها به خود اختصاص داده است.