کدخبر: ۱۸۲۸۷۸ لینک کوتاه

آیا فالوئر‌های مهناز افشار فیک هستند؟

طبق بررسی، ۵۵ درصد فالوئر‌های خانم مهناز افشار فالوئر‌های فیک هستند. در مقابل ۴۲ هزار کاربر واقعی که افشار را دنبال می‌کنند، ۵۰ هزار اکانت فیک هم در میان فالوئر‌های او قرار دارند؛ برخلاف افشار اما هدیه تهرانی وضع بهتری دارد.

به گزارش میزان، برگردان نام پایگاه به فارسی می‌شود چیزی شبیه «حساب‌رسی توییتر». صحبت از پایگاه «www.twitteraudit.com» است. این سایت با گرفتن مشخصات هر کاربر با تقریب بالایی مشخص می‌کند که چه تعداد از فالوئر‌ها (دنبال‌کنندگان) آن حساب کاربری، فیک یا جعلی‌اند. البته واژه فیک (Fake) یک اصطلاح بین کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است و اصطلاحاً شامل هر حساب کاربری می‌شود که فعال نیست اعم از اینکه آن حساب کاربری واقعی و کم‌کار باشد یا حسابِ جعلی و دروغین.

طبق بررسی، ۵۵ درصد فالوئر‌های خانم مهناز افشار فالوئر‌های فیک هستند. در مقابل ۴۲ هزار کاربر واقعی که افشار را دنبال می‌کنند، ۵۰ هزار اکانت فیک هم در میان فالوئر‌های او قرار دارند. برخلاف افشار، اما خانم هدیه تهرانی وضع بهتری دارد. او ۵۱۰۰ دنبال‌کننده دارد که ۹۶ درصدشان کاربران واقعی هستند. همچنین خانم‌ها بهاره رهنما بازیگر و اشرف بروجردی رئیس کتابخانه ملی و آقای کیهان کلهر آهنگساز هم به ترتیب ۵۹، ۹۵ و ۹۷ درصد فالوئر واقعی و فعال دارند.