کدخبر: ۱۸۳۸۶۵ لینک کوتاه

بیرانوند پراشتباه چطور رشته های برانکو را پنبه کرد؟

پرسپولیس در حالی دیشب در اصفهان مقابل سپاهان با تساوی ۲بر۲ متوقف شد که دروازه بان سرخ ها بر روی گل دوم تیمش مقصر اصلی بود و گل بدی دریافت کرد تا تیمش ۳ امتیاز بازی را از دست بدهد.

برای دومین بازی پیاپی علیرضا بیرانوند نقش اصلی را در از دست رفتن امتیازهای پرسپولیس داشت تا ضعف‌های او حالا به طور واضح‌تر دیده شود. دراین  دیدار شاگردان برانکو به هر سختی‌ای که بود دو بار در اصفهان از سپاهان پیش افتادند اما بیرانوند همه رشته‌های هجومی برانکو را در خط دروازه پنبه کرد تا قرمزها از دو دیدار آخر خود در لیگ برتر فقط یک امتیاز به دست آورده باشند. دروازبان شماره یک پرسپولیس روی هر دو گل سپاهان ضعیف کار کرد و یک بار دیگر ثابت شد رانت دفاع مستحکم تیم برانکو بوده که بیرانوند را تا شماره یک تیم ملی بالا کشیده. دروازبانی که حداقل در ماه‌های اخیر نشان داده نشانی از شماره یک بهترین تیم ایران و بهترین تیم ملی آسیا ندارد. بیرانوند که در بازی با پیکان هم خروج اشتباهی داشت و روی خوش شانسی و دفع زودهنگام مدافع پرسپولیس دروازه‌اش تهدید نشد، این بار هم در تصمیم‌گیری مردد ماند و بین بیرون آمدن و نیامدن ضربه مروان حسین وارد دروازه‌اش شد. بیرانوند روی گل دوم هم می‌توانست واکنش بهتری داشته باشد اما ضربه علی‌محمدی از بین پاهای او به تور رسید تا گل دوم شاگردان برانکو هم از دست برود.

به وضوح دروازبان پرسپولیس از آمادگی به دور افتاده و البته شاید بهتر باشد که بگوییم پرده‌ها افتاده و ضعف‌های این شماره یک بیشتر دیده می‌شود. مدت‌ها بود که پشت مدافعان مستحکم تیم ملی و پرسپولیس بیرانوند هم به عنوان دیواری محکم شناخته میشد؛ حالا اما او به تنهایی باید این دیوار را دوباره بسازد و شخصیت دروازبانی خود را بازتعریف کند. تداوم این ضعف‌ها و اشتباه پشت اشتباه بیرانوند را از شماره یک تیم ملی دور خواهد کرد؛ و البته که برانکو هم تعارفی با بازیکنان ناآماده نخواهد داشت.