کدخبر: ۱۸۳۹۵۹ لینک کوتاه

محرومیت طارمی از دیروز آغاز شده است

رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال می‌گوید محرومیت طارمی از دیروز (جمعه) آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، روزبه وثوق احمدی درباره محرومیتی که برای باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی ایجاد شده، اظهار کرد: متاسفانه با رای که فیفا علیه پرسپولیس و طارمی صادر کرده، طارمی از تاریخ ابلاغ این نامه یعنی دیروز (جمعه) دیگر نمی‌تواند در هیچ بازی رسمی به میدان برود. همچنین باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات داخلی و بین‌المللی محروم شده است. همچنین طارمی و پرسپولیس متفقا محکوم به جریمه ۷۸۹ هزار و ۵۰۰ یورو به عنوان غرامت شدند.

رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که اگر پرسپولیس تا یک ماه دیگر جریمه‌هایش را پرداخت نکند با جریمه سنگین‌تری مواجه می‌شود؟ گفت: آرای فیفا عموما به این صورت است که ۳۰ روز پس از تاریخ ابلاغ دادنامه، وقت دارد تا بدهی و مبلغ محکومیتش را پرداخت کند. در رای هم قید شده اگر تا ۳۰ روز بعد که از دیروز آغاز شده پرسپولیس جریمه را پرداخت نکند جریمه دیگری از سوی کمیته انضباطی فیفا اعمال می‌شود.

او درباره مهلت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی برای اعتراض به حکمی که علیه‌شان صادر شده، اظهار کرد: آنها می‌توانند تا ۲۱ روز بعد از ابلاغ دادنامه به CAS اعتراض‌شان را ابلاغ کنند. اعتراض به CAS به معنای توقف محرومیت نیست مگر این که تقاضای دستور موقت شود و این دادگاه هم با آن موافقت کند تا زمانی که CAS به آن رسیدگی می‌کند محرومیت تعلیق شود که این در روزهای آینده اعلام می‌شود. در نتیجه طارمی نمی‌تواند در دیدار مقابل الهلال به میدان برود