کدخبر: ۱۸۶۳۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آغاز ثبت نام کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور از ۲۹ مهرماه

رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب گفت: نام نویسی دوره کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور از ۲۹ مهر آغاز می شود.

عنایت الله نجیب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر به جذب دانشجو از طریق طرح فراگیر دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد و گفت: این دانشگاه در طول سال چند بار پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و ارشد دارد؛ یعنی جدا از کنکور، ما مرحله فراگیر دانشگاه را هم داریم که علاقه مندان به تحصیل می توانند از طریق سایت سازمان سنجش ورود و ثبت نام کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب با بیان این مطلب که نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از ۲۳ مهرماه آغاز شده افزود: ثبت نام از یکشنبه مورخ ۲۳ مهر ماه آغاز شده و تا ۳۰ مهر ادامه خواهد داشت. نحوه ثبت نام هم به این شکل است که هر داوطلب باید یک گروه آموزشی را انتخاب و حداکثر در ۲۰ رشته محل دانشگاه های مورد علاقه خود را مشخص کند.

وی افزود: زمان برگزاری آزمون هم ۸ دی ماه است که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش دفترچه ثبت نام را دریافت و ثبت نام کنند.

نجیب زاده ادامه داد: ثبت نام کارشناسی بدون آزمون هم از فردا ۲۹ مهرماه آغاز می شود و داوطلبان می توانند از طریق سایت یا مراجعه به مرکز ثبت نام کنند. زمان ثبت نام در این دوره هم دو هفته است.

وی تاکید کرد: برخی از رشته ها طرفداران بیشتری دارند مثل حقوق، روانشناسی و تربیت بدنی و... ظرفیت هایی را وزارت علوم برای هر رشته در نظر گرفته اما دانشجویان می توانند در هر مرکزی ثبت نام کنند و با استفاده از ویژگی مهمان شدن هر مرکزی را که تمایل داشتند برای تحصیل انتخاب کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور تهران جنوب تاکید کرد: هر زمان ظرفیت ثبت نام تکمیل شود، امکان ثبت نام جدید نیست پس بهتر است علاقه مندان به رشته های خاص زودتر مراجعه کنند.

نجیب زاده با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه پیام نور ادامه داد: دو سال پیاپی است که بالای ۳۰ درصد پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری کشور از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند. به دلیل منابع، محتوای درسی و اینکه برخی کتاب ها خود خوان هستند، دانشجویان ما زمان بیشتری برای مطالعه می گذارند و توان رقابتی بالایی دارند.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: دانشگاه پیام نور با تسهیلات متنوع برای دانشجویان به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور شرایط رفاهی ویژه ای برای دانشجویان فراهم کرده است؛ امکان مهمان شدن به صورت ترمی و دائمی از ترم اول وجود دارد، شرایط ثبت نام بدون پرداخت شهریه ثابت و متغیر را برای ورودی های جدید داریم که تا انتهای ترم زمان برای پرداخت شهریه دارند. ضمن اینکه امکان تغییر رشته پس از گذراندن حداقل ۱۲ واحد با معدل حداقل ۱۴ در سال اول و امکان تعیین محل آزمون در زمان امتحان فراهم است.

نجیب زاده گفت: دانشگاه پیام نور تهران جنوب بزرگترین مرکز دانشگاهی پیام نور است با ویژگی های خاص؛ از جمله اینکه در مرکز شهر واقع است و تنها دانشگاهی است که مرکز مشاوره روانشناسی بسیار مجهز، مرکز آزمایشگاه روانشناسی مجهز، بزرگترین مرکز آزمایشگاه تربیت بدنی و بزرگترین کتابخانه را در میان مراکز پیام نور دارد، ضمن اینکه بالای ۳۰ رشته در مقطع ارشد و ۸ رشته در دوره دکتری دارد، ۱۲ رشته هم به صورت الکترونیک در ارشد داریم.

وی با بیان این مطلب که ما در واحد تهران جنوب بیشترین عضو هیات علمی را داریم گفت: در واقع بالای ۵۰ درصد اعضای هیات علمی ما دانشیار و استاد تمام هستند. یکی از ویژگی های شاخص دانشگاه پیام نور، توسعه همه جانبه زیرساخت های آموزشی و پژوهشی همراه با ارتقاء سطح کمی و کیفی دانشگاه است. این دانشگاه بزرگترین ناشر دانشگاهی محسوب می شود هیات علمی دانشگاه هر ساله کتاب های جدیدی را متناسب با نیاز تالیف و از نظر تعدد کتاب اول هستیم. این دانشگاه در حوزه منابع دیجیتال هم به سرعت رشد پیدا کرده است.