کدخبر: ۱۸۶۴۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تاکتیک شفر برای دربی لو رفت !

چند روز دیگر دو تیم پرسپولیس و استقلال دربی مهیج فوتبال ایران را برگزار خوهند کرد.یک طرف تیم برانکو که بی شک بهترین پرسپولیس سالهای اخیر است و سمت دیگر استقلال با مربی جدیدش هستند.جدول لیگ گویای اختلاف فاحش دو تیم بزرگ پایتخت است. قرمزها نظم تیمی بالا و پرس هایشان تمام لیگ را کلافه کرده و در سوی دیگر استقلال به بی آزارترین تیم لیگ تبدیل شده است .

مرد آلمانی بارها اشاره کرده تیمش فاقد توان بالای بدنی ست.به آخرین حرف شفر دقت کنید"انگار 18 ماه هاست که تمرین نکرده اند" اینکه منصوریان و مک در مورت چه کرده اند تکرار مکررات است و برای امروز استقلال آب و نان نمی شود.اینکه مرد ایرلندی که روزی بدن های ملی پوشان را آماده می کرد و مورد تایید کی روش بود چگونه این بلا را سر استقلال آورده دردی از امروز آبی ها دوا نمی کند.

قرار نبود شفر بهانه بیاورد و به انصاف هم این کار را نکرده.او به درمان دردی فکر می کند که بازیکنان استقلال در ساقهایشان حس می کنند.شفر باید خواب آشفته هوادارن را بر هم بزند و آرامشی نو را به آنها هدیه دهد.شاید باید اینگونه گفت که مرد آلمانی باید منصوریان را در استقلال حذف کند.

حذف منصوریان یعنی دوندگی بیشتر،سرعت بالاتر، پاس های دقیق‌تر و آمار واقعی‌تر .شفر هر چه زودتر مربی قبل از خود را حذف کند، زودتر به اهدافش خواهد رسید. بازی با فولاد به او نشان داد که علی منصور به این زودی‌ها از استقلال رفتنی نیست. جا مانده‌های منصوریان از پرسپولیس برانکو هم قوی ترند و برای رفتن زبان خوش نمی فهمند. آنچه مربی محبوب آبی ها ساخته قابل ترمیم نیست و فقط باید خراب شود تا به دست معمار جدیدی از نو بنا گردد.

دربی بهترین فرصت است برای تیمی که می خواهد بلند شود،تیمی که از گل نزدن و نبردن خسته شده ودیگر شاید تحمل نگاه سنگین و غم بار هوادار را هم ندارد.شفر خوب می داند پیروزی در دربی بزرگترین قدمی خواهد بود که هم تیمش به روزهای طلایی برسد و هم خودش در قلب هواداران بنشیند.شاید فتح دربی سبب شود که علی منصور هم از استقلال رخت ببندد و نفس این تیم تازه شود.