مدافع ضعیف پرسپولیس به نیمکت نشینی نزدیک شد

کدخبر: 186793
دریافت 6 گل از الهلال در دو مسابقه، ثابت کرد که خط دفاع پرسپولیس صلابت گذشته‌اش را ندارد و «راحت» باز می‌شود.

 پرفسور از شروع فصل ترکیب‌های دفاعی متعددی را مورد آزمایش قرار داده اما به نظر می‌رسد ترکیبی که شجاع خلیل زاده در آن حضور داشته باشد، هرگز به درجه بالایی از اطمینان پیوند نخواهد خورد. شجاع ویژگی‌های مثبت زیادی دارد. در نبردهای هوایی موفق عمل می‌کند. با اضافه شدن به ضربات شروع مجدد، می‌تواند برای تیم‌اش گلزنی کند و اساسا اعتماد به نفس بالایی دارد اما در عین حال، گاهی بسیار پراشتباه و کم‌دقت است.

گل دوم الهلال در مسابقه روز گذشته، به وضوح نشان می‌دهد که شجاع هنوز یک مدافع تمام‌عیار نیست. او به سادگی توپ را در اختیار بازیکن حریف قرار می‌دهد. تعادل‌اش به هم می‌خورد و بسیار کند، به جریان بازی برمی‌گردد. این اولین بار نیست که شجاع دست به چنین اشتباهی می‌زند. او در همین دوران کوتاه بازی برای قرمزها، بارها اشتباه‌هایی از این دست مرتکب شده و با سهل‌انگاری بازیکنان رقیب را در موقعیت گلزنی قرار داده است. تا امروز آسیب‌دیدگی‌ها و محرومیت‌ها به برانکو اجازه نداده یک ترکیب کامل در خط دفاعی در اختیار داشته باشد اما در دربی، دست این مربی برای تغییرات باز خواهد بود. 

محمد انصاری و سیدجلال، می‌توانند زوج ایده‌آل قلب دفاع پرسپولیس در فصل گذشته را تداعی کنند. صادق محرمی در راست و حسین ماهینی در چپ نیز گزینه‌های مطلوبی برای ایوانکوویچ خواهند بود تا حداقل برای این بازی بزرگ، از خلیل‌زاده عبور کند و با چسباندن او به نیمکت، انگیزه خود این بازیکن برای دقت بیشتر در زمین را بالا ببرد. شجاع تا امروز بعد از هر اشتباه، از نیمکت‌نشینی مصون مانده اما آیا این مصونیت، بعد از مسابقه با الهلال نیز ادامه پیدا خواهد کرد؟‌

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما