کدخبر: ۱۸۸۱۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کابینه روحانی تکمیل شد + تعداد آرا

بعد از پایان اظهارات مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، توضیحات برنامه‌های غلامی و اردکانیان، مجلس وارد رای گیری از نمایندگان شد. همراه با آغاز رای گیری، هیات دولت از جلسه مجلس خارج شده و کارت‌های اعلام رای بین نمایندگان توزیع شد.

پس از رای گیری مشخص شد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به هر دو گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت علوم و وزارت نیرو اعتماد کرده اند. به این ترتیب کابینه دوم حسن روحانی تکمیل شد.

اردکانیان وزیر نیرو شد

رضا اردکانیان با ۲۲۵ رای موافق مجلس به عنوان وزیر نیرو در دولت دوازدهم انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز (یکشنبه) پس از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو با ۲۲۵ رای موافق با تصدی وزارت نیرو توسط رضا اردکانیان موافقت کردند.

در جریان معرفی اعضای کابینه دولت دوازدهم، رئیس‌جمهور حبیب الله بیطرف را به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو به مجلس معرفی کرد اما مجلس به او رای اعتماد نداد و با گذشت کمتر از سه ماه رضا اردکانیان به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نیرو به مجلس معرفی شد که مجلس با آن موافقت کرد.

غلامی وزیر علوم شد

منصور غلامی با ۱۸۰ رای موافق نمایندگان توانست اعتماد مجلس را جلب کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) با ۱۸۰ رای موافق به غلامی برای حضور در وزارت علوم اعتماد کردند.

در جریان بررسی صلاحیت غلامی، عبدالکریم حسین زاده، حمیده زرآبادی و جهانبخش محبی‌نیا به عنوان مخالف و نبی هزارجریبی، حبیب‌الله دهمرده، عباس گودرزی و احمدی لاشکی به عنوان موافق به ایراد سخن پرداختند.