کدخبر: ۱۹۲۶۲۲ لینک کوتاه

پرسپولیس در آستانه تاریخ سازی

وضعیت پرسپولیس در دو سه فصل اخیر آنقدر مطلوب و رضایت بخش بوده که این تیم را می توان یکی از بهترین های تاریخ لیگ برتر برشمرد.

پس از حضور برانکو ایوانکوویچ در رأس کادر فنی پرسپولیس، این تیم کاملاً متحول شد و پس از چندی، تأثیرات مثبت حضور برانکو در این تیم آشکار و روند رو به رشد این تیم آغاز شد. پرسپولیس در دو سه سال اخیر، به ویژه لیگ برتر شانزدهم و همچنین فصل جاری، به سطح بالایی از آمادگی رسید، به طوری که تیم برانکو را با اختلاف می توان برترین تیم لیگ برتر ایران دانست. قهرمان لیگ برتر شانزدهم بسیاری از رکوردهای لیگ برتری را پشت سر گذاشت و به نام خود ثبت کرد. شکستن رکوردهای متعدد در اکثر هفته های لیگ شانزدهم و فصل جاری، شاید برای هواداران این تیم تکراری باشد اما رکوردهای سرخپوشان بهترین نشانه برای این مسئله می باشد که تیم برانکو فوتبالی فراتر از سایر تیم های حاضر در لیگ برتر به نمایش می گذارد. نمایش فوق العاده سرخپوشان که از نیم فصل دوم لیگ برتر پانزدهم آغاز شد، در فصل گذشته و همچنین لیگ هفدهم تا جایی ادامه یافته که شاگردان برانکو ایوانکویچ را در آستانه یک رکورد مهم قرار داده که دستیابی به آن کار ساده ای نیست.


سرخپوشان تنها در صورت کسب پیروزی در دو دیدار باقیمانده تا پایان نیم فصل می توانند به عنوان بهترین قهرمان نیم فصل در تاریخ رقابت های لیگ برتر دست یابند.  سرخپوشان با ۳۰ امتیاز از ۱۳ بازی صدرنشین هستند و قهرمانی آنها در نیم فصل نخست لیگ هفدهم مسجل شده است. اما کسب دو پیروزی از دو بازی آینده این تیم را به عنوان برترین تیم نیم فصل در تاریخ لیگ برتر معرفی خواهد کرد. در حال حاضر، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در دومین دوره رقابت های لیگ برتر موفق شد به میانگین ۲/۳۸ امتیاز در هر بازی دست یافته و تا کنون به عنوان بهترین عملکرد نیم فصل در تاریخ رقابت های لیگ برتر به حساب می آید. پرسپولیس ۳۰ امتیازی در صورت کسب شش امتیاز از دو بازی آینده اش می تواند به میانگین ۲/۴ امتیاز در هر بازی رسیده و پس از سالها، این عنوان را از سپاهان اصفهان گرفته و به نام خود تثبیت کند. 
پرسپولیس تا پایان نیم فصل یک بازی خانگی برابر صنعت نفت آبادان و یک بازی خارج از خانه برابر سپیدرود رشت دارد./ وب سایت نود