پوتین: ضرباتی به تروریستها وارد خواهیم کرد که تاکنون ندیده‌اند

کدخبر: 193564
رئیس جمهور روسیه در جریان بازدید از پایگاه حمیمیم در سوریه اعلام کرد که اگر تروریست ها مجددا قد علم کنند، روسیه ضربات سختی به آنها وارد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سوریه اعلام کرد: اگر تروریستها بار دیگر قد علم کنند روسیه ضربه ای به آنها وارد می کند که مشابه آنرا ندیده اند.

وی که در پایگاه حمیمیم سوریه سخن می گفت افزود: اگر تروریستها دوباره سر بلند کنند ضرباتی به آنها وارد خواهیم کرد که تاکنون ندیده اند.

وی افزود: بخش بزرگی از نیروهای ما از سوریه خارج خواهند شد.نیروهای روسیه و سوریه توانستند گروهی از تروریست‌های بین‌المللی با توان نظامی بالا را در عرض ۲ سال شکست دهند.

پوتین در ادامه یادآور شد: روسیه به‌خاطر تلفات دست از نبرد با تروریسم برنمی‌دارد زیرا خاطره آنها به ما نیروی مضاعف برای از بین بردن شرارت می‌دهد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: دو پایگاه نظامی روسیه به طور دائم در طارطوس و حمیمیم مستقر خواهد بود.

وی افزود: موضوع حل و فصل بحران سوریه را عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مورد رایزنی قرار می دهیم. این فرصت(گفتگو) در قاهره با رئیس جمهور مصر و نیز در ترکیه با رئیس جمهور این کشور فراهم می شود.

پوتین ابراز امیدواری کرد که روند زندگی عادی و روند صلح در سوریه با مشارکت ترکیه و ایران برقرار شود.

وی اهمیت آماده سازی برای نشست گفتگو ملی و شروع روند حل و فصل بحران را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: امیدواریم که در کنار ایران و ترکیه که در ریشه کنی تروریسم سهیم بودند روند زندگی عادی برقرار و روند برقراری صلح در سوریه آغاز شود.

شایان ذکر است که رئیس جمهور روسیه امروز وارد سوریه شد و ضمن دیدار از پایگاه حمیمم و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دستور داد که نیروهای این کشور خروج از سوریه را آغاز کنند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما