ساختار کنکور باید تا ۵ سال آینده تغییر کند

کدخبر: 193663
وزیر علوم گفت:‌ کنکور باید به روش جدید گزینش دانشجو براساس گزینش علمی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، منصور غلامی امروز در حاشیه مراسم تقدیر از دانش‌آموزان پژوهشگر درباره حذف کنکور اظهار کرد: برنامه حذف کنکور در دستور کار است و هم اکنون برای بسیاری از رشته‌ها ورود به دانشگاه از طریق سوابق تحصیلی است و داوطلبان از این طریق وارد دانشگاه می‌شوند اما در رشته های پرطرفدار که محدودیت برای ورود همه وجود دارد سهم آزمون تأثیرگذار است و تلاش می‌کنیم در آینده کنکور تبدیل به روش جدیدی از گزینش دانشجو به عنوان گزینش علمی تبدیل شود.

وی افزود: این برنامه باید از آموزش و پرورش شروع شود و به عنوان مثال دانش‌آموزان را به گونه‌ای تربیت کنیم که بدانند برای 5 سال آینده دیگر آزمون سراسری نخواهیم داشت و این وزارتخانه باید برنامه لازم را برای آماده سازی دانش‌آموزان به منظور ارزیابی سوابق تحصیلی به اجرا درآورد.

غلامی بیان کرد: این برنامه می‌تواند توسط آموزش وپرورش پیشنهاد شود به نظر بنده باید هرچه زودتر به دانش‌آموزان بگوییم که براساس چه معیاری در آینده قرار است انتخاب رشته کرده و وارد دانشگاه شوند.

وزیر علوم در پاسخ به پرسشی در خصوص نقش سازمان سنجش درعدم حذف کنکور گفت: سازمان سنجش مجری قانون است و مصوبات و قوانین را اجرا می‌کند و در حال حاضر مجموعه برنامه‌هایی که برای آن تنظیم شده است را اجرا می‌کند. 85 درصد ظرفیت ورود به دانشگاه از طریق سوابق تحصیلی افراد است و اخیرا بحث گردش مالی کنکور سراسری مطرح شده که مربوط به سازمان سنجش نیست و ریشه در بیرون دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما