کدخبر: ۱۹۴۴۶۸ لینک کوتاه

امیرعبداللهیان: قدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت می‌شناسیم

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد از تهران با صدای بلند اعلام کند قدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می شناسیم.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در حاشیه برگزاری نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین‌ المجالس کشورهای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: اجلاسی که امروز در تهران برگزار می شود مقدمه ای است برای نشست روسای مجالس کشورهای اسلامی که قرار است ۲۳ تا ۲۷ دی ماه در تهران برگزار شود.

وی افزود: ما کمیته فلسطین را به طور فعال در آن اجلاس برگزار خواهیم کرد. در این اجلاس که یک اجلاس اضطراری و فوری است جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد از تهران با حضور هیئت‌های پارلمانی کشورهای اسلامی با صدای بلند اعلام کند که ما قدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می شناسیم و بر وحدت گروه‌های فلسطینی و مقاومت تا پیروزی کامل فلسطینی‌ها و احقاق حقوق آنها در همه اراضی تاریخی فلسطین تاکید می کنیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل همچنین بیان کرد: امیدواریم با توجه به مقدمات فراهم شده، این اجلاس اضطراری کمک کند پارلمانهای کشورهای اسلامی توصیه های قوی و موثری در دولتها و کشورهایشان برای حمایت قاطعانه و موثر از مردم مظلوم فلسطین داشته باشند.