کدخبر: ۱۹۵۶۸۱ لینک کوتاه

تیتری که در نشست خبری سخنگوی دولت جنجال ساز شد + عکس

ایرنا: سخنگوی دولت در واکنش به تیتر یکی از رسانه های منتقد دولت گفت: تیتری نزنید که مردم را شکنجه دهد و به دنبال تحریک و ترسیم آینده ای ناامید کننده در کشور باشد.

در جلسه هفتگی با خبرنگاران پس از این که درباره اقدامات دولت برای کنترل قیمت مرغ و تخم مرغ گزارشی ارایه کرد، با قرائت دست خطی که به وی دادند، اظهارداشت: خبرگزاری فارس تیتر زده ' حمایت سخنگوی دولت از گرانی قیمت تخم مرغ'.

وی پرسید که آیا خبرنگاری از خبرگزاری فارس در این نشست حضور دارد؟

خبرنگاری دست خود را بلند کرد و گفت: من هستم اما فقط خبر را فرستادم و مدیران رسانه، خودشان تیتر زده اند.

نوبخت خطاب به وی گفت: پس همین الان زنگ بزنید و بگویید چنین تیتری اشتباه است و من چنین حرفی نزدم و این گونه تیتر بزنید که 'قیمت تخم مرغ بزودی به قیمت واقعی خودش بازخواهد گشت و دولت با تمامی توان نسبت به تنظیم بازار نسبت به تنظیم بازار اقدام خواهد کرد'.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت دوازدهم

وی تصریح کرد: این نشان می دهد هر رسانه ای که این تیتر را می زند، می خواهد مردم را شکنجه کند، تمام تلاش دولت این است که موضوع تخم مرغ را ساماندهی کند و جلوی نوسانات را بگیرد و به مردم واقعیت ها بگوید اما عده ای همواره تلاش می کنند که مردم را تحریک کنند و آینده ای ناامید کننده در برابر مردم ترسیم کنند.

یکی از خبرنگاران به شوخی به نوبخت گفت: همین رسانه ها فردا می گویند سخنگوی دولت تیتری را هم دیکته کرد.

این موضوع باعث خنده حاضرین و سخنگوی دولت شد و گفت: من تهدیدی ندارم و با اصحاب محترم رسانه و با افرادی که در دور این میز نشسته اند، علقه عاطفی داشته وهمه را می شناسم و تردید ندارم که شما همیشه منعکس کننده واقعیات هستید. اما برخی از دوستان فکر می کنند اگر تیتر دیگری بزنند جذاب تر است، البته اگر دنبال جذابیت باشند.

سخنگوی دولت در ادامه از رسانه ها خواست که واقعیات را منعکس کنند و گفت: ما که نمی خواهیم مردم را اذیت کنیم و تمام تلاش دولت این است که مردم در رفاه باشند و تمامی سیاست ها در همین راستا است.