کدخبر: ۱۹۶۲۵۹ لینک کوتاه

فلسطین سفیر خود را از آمریکا فراخواند

فلسطین سفیر خود در واشنگتن را فراخواند؛ این اولین اقدام جدی تشکیلات خودگردان در مقابل آمریکا از زمان به رسمیت شناخته شدن قدس اشغالی به عنوان پایتخت اسرائیل توسط دونالد ترامپ است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، ریاض المالکی، وزیر امور خارجه فلسطین اعلام کرد که حسام زملط، رئیس نمایندگی سازمان آزادی بخش فلسطین در آمریکا برای مشورت فراخوانده شده است.

المالکی به جزئیات بیشتر در این باره اشاره‌ای نکرد.

این اولین اقدام جدی فلسطین علیه آمریکا از زمان به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دولت ترامپ است. اقدامی که واکنش‌های شدید بین‌المللی را به دنبال داشت.

شبکه اسکای نیوز به نقل از المالکی گزارش داد که موضوع رایزنی‌ها با زملط اتفاقات مجمع عمومی سازمان ملل و گام‌های آتی فلسطین برای بی‌اثر کردن تصمیم ترامپ است.

البته المالکی گفت، زملط پس از پایان تعطیلات سال نو میلادی برای پیگیری اقدامات به آمریکا بازمی‌گردد.

روز یکشنبه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که قدس شرقی پایتخت ملت فلسطین است.

عباس در پنجاه و سومین سالروز آغاز انتفاضه فلسطین در میان ده‌ها تن از حامیانش در رام‌الله تاکید کرد: ان‌شاءالله قدس تا ابد پایتخت فلسطین خواهد ماند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ششم دسامبر در اقدامی جنجالی قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و دستور انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را صادر کرد.