دبیر شورای‌عالی امنیت ملی:

هیچ جنگی با آمریکا در سوریه نداریم

کدخبر: 196672
روزنامه شرق: علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌وگو با شبکه المیادین به مسائل منطقه و مواضع ایران پرداخت. گزیده‌‌ای از این مصاحبه در زیر می‌آید:

ایران به دفاع از فلسطین، لبنان، سوریه و عراق ادامه خواهد داد.

واشنگتن به دلیل شکست‌هایش در خاورمیانه بیش از دو تریلیون دلار از دست داد و ترامپ ٤٠٠ میلیارد دلار از منطقه درو کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل خواستار دیدار و گفت‌وگو درباره برخی موضوعات با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران شد اما ایران این دیدار را نپذیرفت. ترامپ اظهاراتی علیه ایران مطرح می‌کند و هم‌زمان خواستار گفت‌وگوی پنهانی با آن می‌شود.

‌متهم‌کردن ایران به ارسال موشک به یمن و بمباران ریاض مسخره است و از همان روز اول رد شد و من به آنها می‌گویم که در لیست اسلحه بازبینی کنید، یمنی‌ها باهوش هستند.

‌تمام اروپایی‌ها می‌گویند محمد بن سلمان شخصی بی‌پروا و نسنجیده است، اروپایی‌ها از محمد بن سلمان می‌خواهند جنگ یمن را متوقف کند و از ایران خواستند از گفت‌وگو حمایت کند.

‌ ایران و روسیه برخلاف آمریکایی‌ها که اشغالگر هستند با درخواست دولت سوریه در آنجا حضور دارند و ایران از بیرون‌کردن آنها (آمریکا) از سوریه حمایت خواهد کرد.

‌ آمریکا باید سوریه را ترک کند و توانایی بقای طولانی‌مدت را ندارد، ما هیچ جنگی با آمریکا در سوریه نداریم.

‌ همه ماندن بشار اسد در این دوره و مرحله بعد را پذیرفته‌اند، روسیه و ترکیه تلاش می‌کنند به منظور تعیین سرنوشت سوریه و قانون اساسی کنونی آن یک کمیته ملی سوری در سوچی تشکیل دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما