کدخبر: ۱۹۶۹۹۷ لینک کوتاه

ترامپ: من تحت تحقیقات نیستم، اما کلینتون شاید!

در میانه گزارش‌هایی مبنی بر تحقیقات اف‌بی‌آی در خصوص بنیاد کلینتون، دونالد ترامپ اظهار کرد، بر سر تبانی با روسیه تحت تحقیقات قرار ندارد اما ممکن است رقیب انتخاباتی سابقش در این تحقیقات تحت بررسی باشد.

هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به خبرنگاران گفت: همانطور که می‌دانید، هیچ تبانی‌ای وجود نداشته است. هیچ جرمی صورت نگرفته است. همه به من می‌گویند که تحت تحقیقات قرار ندارم. شاید هیلاری (هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا) تحت تحقیقات باشد، نمی‌دانم، اما من نیستم.

رییس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد، تبانی‌ای میان کلینتون، کمیته ملی دموکراتیک و روسیه وجود دارد.

 رابرت مولر، مشاور ویژه، تحقیقات در خصوص دونالد ترامپ و اطرافیانش را به عنوان بخشی از تحقیقات فدرال در پرونده ادعای رابطه کمپین ترامپ و مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه داده‌ است.

چندین جمهوری‌خواه و همچنین دونالد ترامپ، تحقیقات مولر را همراه با جهت‌گیری سیاسی دانسته‌ و تحقیقات در خصوص کلینتون را خواستار شده‌اند.

ماموران اف‌بی‌آی تحقیقات خود را در رابطه با بنیاد غیردولتی کلینتون و احتمال برخورداری اهداکنندگان این موسسه از مزایایی طی دوران وزارت هیلاری کلینتون در دولت پیشین از سر گرفته‌اند.

مقامات به هیل گفته‌اند که اف‌بی‌آی در ماه گذشته دست‌کم یک مصاحبه با یک شاهد در این پرونده صورت داده و سایر اقدامات نیز در هفته‌های آتی صورت خواهد گرفت.

نیک مریل، سخنگوی کلینتون از سر گیری تحقیقات درباره بنیاد کلینتون را اقدامی سیاسی برای منحرف کردن اذهان عمومی دانسته است.

وی در این خصوص اظهار کرد: این یک ننگ است. این بنیاد فعالیت‌های بشردوستانه‌ای انجام می‌دهد که می‌تواند زندگی فردی را تغییر دهد و جمهوری‌خواهان تلاش‌ کرده‌اند که فعالیت‌های این بنیاد را به یک بازی سیاسی بکشانند.

کریگ میناسیان، سخنگوی بنیاد کلینتون نیز گفت: بنیاد کلینتون مکررا با ادعاهایی مبنی بر جهت‌گیری‌های سیاسی روبه‌رو شده و نادرستی چنین ادعاهایی بارها و بارها ثابت شده است. هیچ یک از این اقدامات لغزشی در ماموریت ما برای کمک به مردم ایجاد نکرده است.