افزایش فروش نوارهای کاست!

کدخبر: 197069
مهر: در حالی که با دسترسی به انواع فناوری های دیجیتال نوارهای کاست چندان توان عرض اندام ندارند، انتشار خبر افزایش فروش نوارهای کاست باعث شگفتی کارشناسان و تحلیل گران شده است.

گزارش تازه موسسه تحقیقاتی نیلسن مدیا نشان می دهد در سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش فروش نوارهای کاست در آمریکا بوده ایم و این میزان فروش از سال ۲۰۱۲ تا به حال بی سابقه بوده است.

بر اساس این گزارش در حالی که گرایش به سایت ها و خدمات پخش موسیقی درخواستی روز به روز افزایش یافته و فروش سی دی و دی وی دی روز به روز کمتر می شود، اما تنها یک ابزار فیزیکی ضبط و پخش موسیقی در حال محبوب تر شدن است.

این ابزار چیزی نیست جز نوار کاست که فروش آن در آمریکا در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۶ با رشد ۷۴ درصدی به ۱۲۹ هزار واحد رسیده است. بخش عمده این افزایش فروش مربوط به انتشار و بازتوزیع برخی آلبوم های خاطره انگیز موسیقی بر روی نوار کاست است.

به نظر می رسد علاقمندان به این موسیقی های جذاب دوست دارند با گوش کردن به آنها از طریق نوارهای کاست حس و حال خوش گذشته را مجددا زنده کنند و به دوران کودکی و جوانی خود سفر کنند.

البته باید توجه داشت که این رشد به معنای استقبال انبوه از نوارهای کاست یا دی وی دی و غیره نیست و از مجموع ۱۶۹.۱ میلیون آلبوم موسیقی به فروش رفته در آمریکا تنها ۱۴.۳ میلیون مورد از آنها به طور فیزیکی فروخته شده اند و بقیه به طور آنلاین خریداری شده یا پس از پرداخت پول شنیده شده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما