کدخبر: ۱۹۸۹۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
چالش بر سر مدیران دو تابعیتی

چالش بر سر مدیران دو تابعیتی

پس از آنکه چند نماینده مجلس از شناسایی ۱۰۰ مدیر دوتابعیتی در کشور خبر دادند، روز گذشته جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که آیا اسامی این مدیران دو تابعیتی به سازمان اداری و استخدامی ارائه شده است، گفت: غیر از چند مصاحبه برخی اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس، این هیات گزارش رسمی مشتمل بر فهرست افراد یا اسامی در اختیار دولت قرار نداده است.

رئیس سازمان امور استخدامی افزود: از نظر دولت وزارت اطلاعات مرجع اعلام دو تابعیتی بودن یا برخورداری کسی از بعضی مزایای اقامت در آمریکا است. اگر وزارت اطلاعات لیستی از مدیران یا کارکنان دولت در این باره ارائه دهد، قطعا دستگاه‌های مسوول که یکی از آنها سازمان اداری و استخدامی است، درباره برخورد با این افراد به موجب قوانین اقدام خواهند کرد اما سازمان اداری و استخدامی لیستی را از هیات تحقیق و تفحص مجلس و وزارت اطلاعات دریافت نکرده است.

دیروز جواد کریمی‌قدوسی رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با تاکید بر اینکه تعداد این مدیران بیش از ۱۰۰ نفری است که اسامی آنها در نشست کمیسیون امنیت ملی قرائت شد، گفت: بسیاری از دستگاه‌های دولتی هنوز اسامی مدیران دو تابعیتی خود را اعلام نکرده‌اند.

او با اشاره به تهیه طرحی با موضوع بازنگری اساسی در به‌کارگیری اشخاص دو تابعیتی در بدنه مدیریتی کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: این طرح تاکنون به امضای ۶۱ نفر از نمایندگان رسیده است و به‌زودی تقدیم هیات‌رئیسه مجلس می شود.