پروژه ایران هراسی ترامپ در داووس

کدخبر: 199213
آنگونه که رسانه های غربی گزارش داده اند دونالد ترامپ در اجلاس امسال مجمع جهانی اقتصاد با ادعاهای واهی علیه ایران در پی دست یابی به یک اجماع برای افزایش فشارها است.

به گزارش اقتصادنیوز ، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، می‌گوید در دیدارهای رئیس‌جمهوری آمریکا در گردهمایی اقتصادی در سوئیس، موضوع «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده» ایران، برنامه موشکی و توافق اتمی، مطرح خواهد شد.

اچ. آر. مک‌مستر، سوم بهمن ماه، در کنفرانس خبری کاخ سفید گفت رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده، در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس، بر «تلاش‌های ما برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران که به ایجاد خشونت در سراسر خاورمیانه می‌انجامد، و نیز فعالیت‌های موشکی بالستیک در ایران و معایب بنیادین موجود در توافق هسته‌ای» متمرکز خواهد شد. امنیت اقتصادی، خلع سلاح اتمی کره‌شمالی و مقابله با تروریسم، از دیگر مسائلی‌ است که ترامپ در مود آنها با سران جهان رایزنی خواهد کرد.

مک‌مستر می‌گوید ترامپ در دیدار با ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، «در مورد بحران سوریه و نیز عملکرد ایران و مشکلات موجود در توافق اتمی» گفت‌وگو خواهد کرد. در جریان گردهمایی سوئیس، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده با نخست‌وزیر اسرائیل نیز دیدار خواهد کرد که به گفته مک‌مستر در آن «در مورد تلاش‌ها برای کاهش نفوذ ایران در خاورمیانه» گفت‌وگو خواهد شد

تیتر یک
  • درس‌های مذاکرات آمریکا-شوروی در مورد تعامل تهران-واشنگتن (بخش اول)

    اقتصادنیوز: مارک کاتز، استاد علوم سیاسی دانشگاه جورج میسون بر این باور است که تاریخچه گفت‌وگوهای مسکو-واشنگتن در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما