کدخبر: ۱۹۹۷۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تولیت آستان قدس رضوی با اعضای تجمع علمای مسلمین لبنان دیدار کرد

تولیت آستان قدس رضوی با اعضای تجمع علمای مسلمین لبنان دیدار کرد

حجت الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» تولیت آستان قدس رضوی در بیروت با اعضای تجمع علمای مسلمین لبنان دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، وی در این نشست، جبهه مقاومت و حزب الله را یکی از اصلی ترین ستون های مبارزه با تروریسم در منطقه دانست و گفت: نبرد بی نظیر ارتش لبنان و جبهه مقاومت در قلمون غربی و پاکسازی آن منطقه از تروریست های تکفیری یکی از مهمترین نبردهای ضدتروریستی منطقه به شمار می آید که خطر و شر تروریسم را از کشور و ملت لبنان دور کرد.

وی افزود: همه جهان و حتی کشورهای غربی و اروپایی باید قدردان جبهه مقاومت و جوانان لبنان و سوریه و عراق باشند که با نثار جان خود اجازه تشکیل یک قلمرو مبتنی بر تروریسم را ندادند.

رئیسی خاطرنشان کرد: اگر قلمرو داعش در منطقه ایجاد میشد، یک غده سرطانی جدید برای صدور تروریسم شکل میگرفت که همه جهان را تهدید می کرد.

به گفته وی، رژیم صهیونیستی بواسطه ماهیت تروریستی خود بسیار تمایل داشت که قلمرو داعش به عنوان دومین کانون تروریسم دولتی در منطقه شکل بگیرد اما جبهه مقاومت این توطئه را با مجاهدت خود در نطفه خفه کرد.

تولیت آستان قدس رضوی ابراز امیدواری کرد که رژیم صهیونیستی به عنوان کانون اول تروریسم نیز به همین سرنوشت شوم دچار خواهد شد.

سیدابراهیم رئیسی روز شنبه برای دیدار با شخصیت ها و علمای لبنان به این کشور سفر کرد. وی با «نبیه بری» رئیس پارلمان، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله و «عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان دیدار و گفت و گو کرد.