کدخبر: ۲۰۰۵۶۰ لینک کوتاه

تعویض‌های بد شفر عامل باخت استقلال؟

تعویض های سرمربی آلمانی استقلال در بازی برابر ذوب آهن اینبار کارساز و موثر نبود.

دیروز استقلال در نیمه اول تیم برتر میدان بود و می‌توانست بیشتر از یک گل به میزبانش ذوب‎آهن بزند. اما در نیمه دوم اوضاع کاملا تغییر کرد و شاگردان امیر قلعه‌نویی ابتکار عمل را در دست گرفتند و نه تنها به گل مساوی رسیدند بلکه در دقایق پایانی گل برتری را هم زدند. در واقع به نظر می‌رسد در این بازی قلعه‌نویی نیمه مربیان را از وینفرد شفر برد. او البته تغییرات در تیمش را در همان نیمه اول آغاز کرد و توانست نتیجه بازی را هم تغییر دهد. تعویض‌های او برخلاف تعویض‎های شفر تاثیرگذار بود. بررسی تعویض‌های شفر می‌تواند این ادعا را اثبات کند.

لئاندرو پادوانی به جای بهنام برزای: سرمربی آلمانی استقلال در نشست خبری خود هم اعلام کرد که تاکتیک و برنامه اصلی ذوب‌آهن بازی مستقیم و ارسال‎های بلند بود. شفر برای مقابله با این تاکتیک، پادوانی بلند قامت را به خط دفاعی تیمش اضافه کرد اما سرانجام استقلال روی یکی از همین ارسال‌ها و با ناهماهنگی ایجاد شده در خط دفاع، گل دوم را دریافت کرد.

فرشید اسماعیلی به جای علی قربانی: شاید اگر از همان ابتدا اسماعیلی به جای حیدری در ترکیب اصلی استقلال قرار داشت تیم شفر بازی را نمی‎باخت. حیدری در حملات نقش چندان موثری نداشت و گل دوم ذوب‎آهن هم با باختن او در نبرد هوایی به حسینی رقم خورد. اسماعیلی قبلا هم نشان داده که با وجود قد نه چندان بلند، خوب سر می‎زند و اگر در آن صحنه کلیدی او به جای حیدری قرار داشت، شاید گل دوم ذوب‌آهن رقم نمی‌خورد.