کدخبر: ۲۰۰۷۳۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روایت یک شاهد عینی از تیراندازی در محدوده نهاد ریاست جمهوری

روزنامه آرمان: روز گذشته در پاستور تیراندازی شد؛ پاستور یا همان نهاد ریاست‌جمهوری! ماجرا چنین بود فردی که سعی داشت با سلاح سرد وارد نهاد ریاست‌جمهوری شود با تیراندازی ماموران متوقف شد. ایلنا نوشت؛ دراین اتفاق که حدود ساعت ۱۱ روزگذشته رخ داد، فرد مهاجم که تلاش کرده به صورت کفن‌پوش وارد نهاد ریاست‌جمهوری شود، بدون توجه به هشدار نیروهای امنیتی با قمه از ایست و بازرسی اول عبور کرده و به دلیل بی‌توجهی به هشدار‌ها از سوی نیروهای امنیتی در ایست دوم مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

این فرد که مردی حدود ۳۵ ساله است، پس از بازداشت به بیمارستان منتقل شد. معاون امنیتی استانداری تهران نیز در توضیح این مساله به تسنیم گفت: «فردی در تلاش بود از گیت‌های نهاد ریاست‌جمهوری بگذرد که با اخطار نیروهای حفاظت نهاد مواجه شد. با تیراندازی ماموران حفاظت این فرد از ادامه مسیر باز می‌ماند و مصدوم می‌شود.» محسن همدانی تصریح کرد: «‌در تلاش هستیم تا هویت فرد مصدوم و علت اقدام او را جویا شویم.»

روایت شاهد عینی

یکی از شاهدان عینی این حادثه که در محدوده پاستور زندگی می‌کند به ایلنا گفت: «در این محدوده برای ورود افراد ناشناس باید با نیروهای امنیتی هماهنگی صورت بگیرد. امروز برای هماهنگی عبور تعمیرکار لباسشویی از منزل خارج شدم که شنیدن صدای شلیک باعث شد به سمت گیت دوم بروم و با فرد مهاجم که به علت اصابت گلوله نیروهای امنیتی روی زمین افتاده بود مواجه شدم.»

صبر کنید، بهتر شود

استاندار تهران با اشاره به جزییات حادثه دیروز در محدوده نهاد ریاست‌جمهوری گفت: باید صبر کنیم وضعیت فرد مورد نظر بهتر شود و روند بازپرسی از وی انجام گیرد تا جزییات حادثه مشخص شود. محمد حسین مقیمی با اشاره به حادثه روز دوشنبه که طی آن فردی با قمه اقدام به عبور از گیت‌های نهاد ریاست‌جمهوری کرده بود، عنوان کرد: در حال حاضر فرد مورد نظر به بیمارستان منتقل شده اما هنوز انگیزه فرد مهاجم مشخص نشده است. وی افزود: اطلاع من از این حادثه در حد کلیاتی است که مطرح شده است. باید صبر کنیم وضعیت فرد مورد نظر بهتر شود و روند بازپرسی از وی انجام گیرد تا جزییات حادثه مشخص شود. استاندار تهران یادآور شد: با توجه به اینکه فرد مورد حامل قمه بوده و به هشدار نیروهای امنیتی هم توجه نکرده، فکر می‌کنم رسیدگی به این مساله در حال حاضر بر عهده قوه قضائیه باشد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قمه کش کفن پوش

روزنامه ابتکار نیز فرد مهاجم را کفن پوشیده ذکر کرد و نوشت: روز گذشته فردی با پوشیدن کفن و با به دست داشتن قمه وارد نهاد ریاست جمهوری شد و هرچند توانست از گیت اول عبور کند اما در گیت دوم مورد اصابت گلوله قرار گرفت.