کدخبر: ۲۰۱۳۰۴ لینک کوتاه

گمانه زنی در مورد دروازه بان آسیایی استقلال

ورزش سه:با وجود این که استقلال تا چند ساعت دیگر در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف الریان برود، سرمربی آلمانی این تیم هنوز تصمیم نهایی خود را در مورد دروازه بان تیمش نگرفته است.

پیش از این زمانی که حرف و حدیث های زیادی در مورد دروازه بان استقلال در بازی های مختلف به وجود آمده بود، وینفرد شفر یک بار برای همیشه اعلام کرد مهدی رحمتی در جام حذفی و سیدحسین حسینی در لیگ برتر برای استقلال بازی می کنند تا هم این 2 دروازه بان تکلیف خود را بدانند و هم برای اهالی رسانه و هواداران استقلال دیگر سوالی باقی نماند.

اما سوال اصلی این است که چرا شفر اظهار نظر روشنی در مورد دروازه استقلال در لیگ قهرمانان نمی کند و چرا تکلیف این موضوع را تا کنون روشن نکرده است؟ آنچه مسلم است یکی از پست هایی که در مورد آن تردید وجود دارد پست دروازه بانی است و هنوز کسی نمی داند آیا در بازی با الریان مهدی رحمتی با تجربه از دروازه استقلال حراست می کند یا سیدحسین حسینی جوان این فرصت را دارد تا در درون دروازه استقلال قرار بگیرد.

آنچه به نظر می رسد این است که وینفرد شفر خودش هم هنوز تصمیم نهایی را در این باره نگرفته است و هنوز هم تردید دارد که از حسینی استفاده کند یا رحمتی.

شفر از طرفی مهدی رحمتی را در اختیار دارد که با 17 کلین شیت در ادوار مختلف لیگ قهرمانان آسیا بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران در این رقابت ها است، بازیکنی که در سال های گذشته بارها موفق شده در این رقابت ها ناجی تیمش باشد. شاید اگر مهدی رحمتی در بازی برابر السد در مرحله پلی آف فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا نبود استقلال هرگز نمی توانست به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و البته کاپیتان استقلال بازی های شبیه به این در این رقابت ها زیاد دارد و یک بار با استقلال موفق شده تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش برود.

اما طرف دیگر سیدحسین حسینی است، بازیکنی که فصل برای او به شکل رویایی در حال پیش رفتن است. حسینی بی تردید در اول فصل فکر نمی کرد که به دروازه بان اول استقلال تبدیل شود اما اختلاف مهدی رحمتی  و منصوریان او را به ترکیب استقلال رساند و زمانی که شفر هم به عنوان سرمربی آبی ها انتخاب شد او همچنان دروازه بان اول تیمش باقی ماند. حسینی حالا با 873 دقیقه بسته نگه داشتن دروازه اش رکوردار کلین شیت در فوتبال ایران است و موفق شده نامی برای خود دست و پا کند.