پنس: با سئول بر سر گفت‌وگو با کر‌ه‌شمالی توافق کردیم

کدخبر: 201408
معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که این کشور با کره‌جنوبی بر سر تعاملات بیشتر دیپلماتیک با کره‌شمالی توافق کرده است.

ایلنا : رویترز گزارش داد، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با یک روزنامه گفت که آمریکا و کره‌جنوبی بر سر چگونگی تعاملات دیپلماتیک آینده با کره‌شمالی، که در مرحله نخست شامل گفت‌وگوهای سئول و پیونگ یانگ و در مرحله بعد احتمالا مذاکرات مستقیم آمریکا و کره‌شمالی بدون پیش‌شرط می‌شود، توافق کرده است.

احتمال گفت‌وگو میان کره‌شمالی و آمریکا پس از ماه‌ها تنش میان پیونگ‌یانگ، سئول و واشنگتن بر سر برنامه موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی و همچنین رد و بدل شدن توهین‌ها و تهدیدات میان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی مطرح می‌شود.

در همین حال، ترامپ اهداف گفت‌وگوهای بیشتر با کره‌شمالی را پس از سال‌ها گفت‌وگوهای بی‌نتیجه از سوی دولت‌های پیشین آمریکا برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای کره‌شمالی، زیر سوال برده است.

سال گذشته، کره‌شمالی تعداد زیادی موشک را آزمایش کرد و ششمین و بزرگ‌ترین آزمایش هسته‌ای خود را که در تقابل با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد بود، انجام داد.

از سوی دیگر، روابط میان دو کره در هفته‌های اخیر و در پی موافقت پیونگ‌یانگ برای اعزام هیات عالی‌رتبه خود برای شرکت در بازی‌های المپیک زمستانه که در پیونگ چانگ کره‌جنوبی برگزار شد، بهبود یافته است.

 

تیتر یک
  • دامنه مجاز در بازار ارز

    اقتصاد نیوز: برخی می گویند قیمت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار دلار عدد سرنوشت سازی است چرا؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید