کدخبر: ۲۰۲۴۷۰ لینک کوتاه

محل جعبه سیاه هواپیمای ATR پیدا شد

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس در گفتگو با شبکه خبر گفت : محل جعبه سیاه هواپیمای ATR۷۲ نقطه‌زنی شده و هم‌اکنون متولیان امر در حال برنامه ریزی برای رسیدن کوهنوردان به جعبه سیاه و انتقال آن هستند.

در همین حال ایرنا نیز گزارش داد که اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: مشخصات و اطلاعاتی از جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج توسط شرکت سازنده به کوهنوردان اعزامی به محل سقوط هواپیما داده شده است تا ضمن جست و جوی پیکرها، پیدا کردن جعبه سیاه نیز در دستور و اولویت بعدی آنها باشد.

در نشستی که شامگاه چهارشنبه با حضور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، امیر کیومرث شرفی معاون عملیات نیروی زمینی ارتش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگانی از شرکت سازنده هواپیمای ای تی آر 72 در محل وقوع حادثه در محدوده روستای دنگزلو شهرستان سمیرم برگزار شد، موضوع پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما مورد بررسی قرار گرفت.

اصغر سلیمی اظهار داشت: در این نشست تاکید شد که شرایط و همه امکانات لازم برای تیم‌های بازرسی از جمله هیات هفت نفره فرانسوی شرکت ای. تی. آر فراهم شود.

وی گفت: تیم هفت نفره فرانسوی از امروز با هماهنگی‌های لازم به منطقه و محل وقوع سانحه اعزام خواهند شد تا با مساعد شدن شرایط هوا کار بررسی و شناسایی جعبه سیاه هواپیما در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی و شرکت سازنده هواپیمای ای تی آر در اثر برخورد جعبه سیاه با رطوبت، این دستگاه پالس‌هایی را تا شعاع 100 متر ایجاد می‌کند که کوهنوردان و سایر نیروهای جستجوگر می‌توانند با دریافت سیگنال‌ها به سرنخ‌هایی از این جعبه سیاه برسند.