کدخبر: ۲۰۴۵۰۶ لینک کوتاه

۷۲ منزل مسکونی و ۱۷ وسیله نقلیه قربانی آتش چهارشنبه سوری شدند

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از آتش سوزی ۷۲ منزل مسکونی و ۱۷ وسیله نقلیه در شب چهارشنبه سوری خبر داد.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به جمع بندی آمار نهایی چهارشنبه سوری اظهار کرد: در مجموع 170 حریق و آتش سوزی از ساعت 16:30 تا 24:00 روز گذشته(چهارشنبه سوری) به آتش نشانی گزارش شد.

وی افزود:نیروهای آتش نشانی شب گذشته در حداقل زمان ممکن در محل‌های حادثه حاضر شدند و نسبت به امدادرسانی به حادثه دیدگان و همچنین انجام عملیات اطفای حریق اقدام کردند.

ملکی اذعان کرد: طی شب گذشته 72 مورد حادثه آتش سوزی ساختمان‌های مسکونی، 17 مورد آتش سوزی اماکن غیر مسکونی، 17 مورد حریق وسیله نقلیه شامل خودرو و موتورسیکلت و همچنین 11 مورد مربوط به حریق فضای سبز، درختان و ضایعات به سازمان آتش نشانی اعلام شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران بیان کرد: در شب چهارشنبه سوری امسال 2 مورد حادثه انفجار گزارش شد که بر اثر آن 2 مرد جوان و یک زن مصدوم شدند.

وی با اشاره به 12 هزار تماس تلفنی با سامانه آتش نشانی طی 24 ساعت گذشته، افزود: 4 هزار تماس تلفنی از ساعت 16:30 عصر به بعد بوده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به کاهش 20 درصدی تماس‌ها با آتش نشانی در شب چهارشنبه سوری، تصریح کرد: در چهارشنبه سوری امسال میزان حوادث کاهش چشمگیری داشته است و این موضوع نشانگر آن است که مردم طی 2 سال اخیر نکات ایمنی را بیشتر رعایت کردند.

ملکی در پایان گفت: بسیاری از تماس‌های انجام شده با آتش نشانی مربوط به درخواست مردم برای ارائه مشاوره به آن‌ها در زمینه مسائل ایمنی و راهنمایی آن‌ها در شب چهارشنبه سوری بوده است.