کدخبر: ۲۰۶۶۶۵ لینک کوتاه

محمود واعظی خبرداد

افزایش زمان دسترسی وزیران به رئیس‌جمهوری

سیدمحمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تاکید کرد جهت‌گیری‌های سیاسی او در مدیریت دفتر دخالت ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز او در گفت‌وگویی با روزنامه ایران همچنین تاکید کرد:« با جهانگیری اختلاف ندارم.» واعظی همچنین تاکید کرد که رئیس‌جمهور از بامداد تا پاسی از شب به رتق وقتق امور می‌پردازد.

گزیده این مصاحبه در ادامه می‌آید:

* اکنون ملاقات‌های رئیس جمهوری بسیار گسترده است یا مکاتبات وزیران به روز شده، ارتباط‌شان بموقع است و دستورات خود را سریع دریافت می‌کنند.

*ما در حزب اعتدال و توسعه اساساً روحیه تضاد با هیچ جریانی نداریم، یعنی اینکه می‌گوییم می‌توانیم هم با اصلاح‌طلبان کار کنیم و هم با اصولگرایان معتدل، نه تنها امری منفی نیست، بلکه اتفاقاً مثبت هم هست.

*آقای رئیس جمهوری از صبح که وارد نهاد ریاست جمهوری می‌شوند تا پاسی از شب، وقت‌شان در دیدارها و جلسات سپری می‌شود. خبر برخی از این جلسات منتشر می‌شود و برخی هم نمی‌شود.

*تا آنجا که خاطرم هست، جامعه روحانیت درنظر داشت در جلسه‌ای انتخاب مجدد آقای روحانی را تبریک بگوید. درباره سپاه پاسداران هم  هر دو طرف به گفتگو تمایل داشتند. ضمن اینکه نمونه همین دیدارهای مفید، با فرماندهان عالی ارتش هم بوده است.

*دیدگاه‌های من و آقای محمدرضاعارف هم بسیار به هم نزدیک است.

* برای تحقق شعار امسال از یک سو باید از تولیدکنندگان ملی حمایت کنیم، از طرف دیگر باید با تقویت نظارت، استانداردهای کیفی را ارتقا دهیم و تولیدکنندگان را به تولید محصولات باکیفیت و رقابتی سوق بدهیم.

* نمی‌توانیم سیگنال‌های متناقضی به مردم بفرستیم، یعنی نمی‌توانیم در یک رسانه حرف‌های مثبت طرح کنیم و در رسانه دیگری مدام یأس را پمپاژ کنیم.

* دولت در دو انتخابات پیش رو بی طرف خواهد بود، اما واقعیت این است که دولت علاقه‌مند است جناح معتدل کشور، اعم از اصولگرایان میانه، اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان باهم انسجام و ائتلاف داشته باشند.

* هدف دولت در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی فیلترینگ یا ایجاد محدودیت برای پیام‌رسان‌های پرمخاطب و مورد استفاده عمومی مردم نیست، هدف از بین رفتن انحصار نرم‌افزارهای خارجی است

*جهت‌گیری‌های سیاسی خود را در مدیریت دفتر دخالت نمی‌دهد، بلکه آغوش او برای همه طیف‌های سیاسی کشور، اعم از اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدالی باز است.

*ساز و کار و زمان دسترسی وزرا به رئیس جمهوری افزایش یافته است.

* دولت علاقه‌مند است جناح معتدل کشور، اعم از اصولگرایان میانه، اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان با هم انسجام و ائتلاف داشته باشند.

*سیاست دولت در فضای مجازی رقابت‌پذیری است و نه فیلترینگ.

*دفتر ریاست جمهوری وظیفه دارد زمینه تحقق قول‌ها و وعده‌های رئیس جمهوری به مردم را فراهم کند.

*برخی گروه‌ها تنها از مزایای دولت استفاده می‌کنند، اما زیر بار مسئولیت بقیه مطالب دولت نمی‌روند.

*آقای دکتر روحانی در کابینه اول خود با یک چارچوب و توازنی، هم از دوستان حزب اعتدال و توسعه که همیشه همراه او بودند و مرتب با هم نزدیک بودند، استفاده کردند و هم از دوستان اصلاح‌طلب معتدل و هم از اصولگرایان معتدل.

*هر کس مدعی شود که من در تشکیل کابینه سهم و نقش داشتم یا قراری گذاشتیم یا با هم تفاهم کرده بودیم، قطعاً حرف درستی نزده است.

*ادعاهایی نیز درباره اختلاف بین دکتر جهانگیری و بنده مطرح شده که با قاطعیت به شما بگویم که هیچ کدام این حرف‌ها درست نیست. رابطه من با آقای جهانگیری از ابتدایی که با هم کار کردیم، در چهار سالی که من وزیر ارتباطات بودم و در این ماه‌ها که رئیس دفتر رئیس جمهوری هستم، غیر از صمیمیت و همکاری نزدیک چیز دیگری میان ما نبوده است.