کدخبر: ۲۰۶۶۶۸ لینک کوتاه

مطهری: دختران خیابان انقلاب مانند فرزندان ما هستند

نایب رییس مجلس از برخوردهای تند با دختران انقلاب انتقاد کرد. او تاکید کرد: اینها دختران جوانی هستند که مثل فرزندان ما هستند و ممکن است تحت تاثیر احساسات واقع شده باشند.

به گزارش اقتصادنیوز علی مطهری در مصاحبه با ایسنا در پاسخ به سؤالی درباره اعتراض برخی زنان به حجاب اجباری گفت: به نظر من این اعتراضات عقبه اجتماعی ندارد. خیلی از خانم‌هایی که حتی پوشش اسلامی را به درستی رعایت نمی‌کنند موافق بی‌حجابی نیستند و می‌دانند این شرایط چه تبعات منفی دارد. کسانی که این کار را کردند اگر واقعا ابتکار خودشان بوده و به خاطر ابراز عقیده این کار را کردند قابل قبول‌تر است تا اینکه طرحی باشد که از بیرون به آنها القا شده است. من معتقدم رسانه‌ها نباید خیلی این موضوع را بزرگ می‌کردند. البته نوع برخورد با آنها هم همراه با مهربانی و عطوفت باشد. اینها دختران جوانی هستند که مثل فرزندان ما هستند و ممکن است تحت تاثیر احساسات واقع شده باشند. آنها پوشش اسلامی را مغایر با آزادی تلقی می‌کنند، باید با اینها صحبت کرد و حتما از رفتارهای تند با آنها خودداری کرد.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در زمینه رفع حصر تصریح کرد: ملاقات‌هایی که در چند ماه پیش با برخی مسئولان امنیتی و قضایی داشتیم، نشان می‌داد آنها نگاه‌شان کاملا به موضوع ادامه حصر عوض شده است و یکی از آنها گفت سعی داریم تا پایان سال ۹۶ به حصر خاتمه دهیم و ما آن را به عنوان یک قول تلقی کردیم که هنوز این اتفاق نیفتاده و امیدواریم در روزهای ابتدایی سال ۹۷ این وعده محقق شود. البته بین مقامات اعم از قضایی و امنیتی در این زمینه اختلاف نظرهایی است ولی در مقامات عالی که با آنها ملاقات کردیم نظر مثبت وجود دارد.

او همچنین تاکید کرد:در صورت رفع حصر به احتمال زیاد درباره محدودیت‌های سیدمحمدخاتمی نیز شاهد گشایش‌هایی خواهیم بود.