کدخبر: ۲۰۷۱۳۸ لینک کوتاه

ارزشمندترین فوتبالیست های لیگ برتر ایران

ورزش سه:در حالی که بازی های پایانی لیگ هفدهم را پشت سر می گذاریم نبرد شانه به شانه، سه بازیکن برای کسب عنوان ارزشمندترین بازیکن این فصل دیدنی به نظر می رسد.

بازیهای این فصل لیگ برتر با حساسیت بسیار هفته های پایانی را پشت سر می گذارد اما در این بین بازیکنان نیز آخرین تلاش های خود را برای دیده شدن به کار بستند تا شاید بتوانند با درخشش در بازی های نهایی خود را مسافر جام جهانی کنند. تعدادی از این بازیکنان در صدر جدول ارزشمندترین بازیکنان لیگ حضور دارند. بازیکنانی که  هر هفته با انجام واکنشی مثبت برای تیمشان امتیاز خود را بالا از قبل می برند و در این میان رقابت شانه به شانه سه مهاجم بسیار دیدنی به نظر می رسد. 


اول – علی علیپور، پرسپولیس – 21 امتیاز 

 


مهاجم اول سرخ پوشان که در ایام حضور طارمی موفق شد خود را به ترکیب اصلی برساند و پس از آن نیز گادوین منشا را نیمکت نشین کند در ماه های اخیر آنقدر خوب کار کرد تا کارلوس کی روش را مجاب کرد که نام او را در میان ملی پوشان اردوی اخیر قرار دهد. علیپور که این روزها در اوج آمادگی به سر می برد با 18 گلی که برای پرسپولیسی ها به ثمر رسانده است عنوان آقای گلی بازی های لیگ را نیز به خود اختصاص داده است. او تاکنون 2 پاس گل نیز برای پرسپولیسی ها مهیا کرده است و 1 پنالتی منجر به گل نیز به دست آورده است. 


دوم – مرتضی تبریزی، ذوب آهن – 18.5 امتیاز 

 


مهاجم اصفهانی ها در دور برگشت لیگ هفدهم موفق شد بهترین فرم دوران فوتبال خود را به نمایش بگذارد. تبریزی که یکی از سه کاپیتان ذوبی ها محسوب می شود هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان برای تیمش گلزنی کرده و البته در انجام وظایف خود نیز موفق بوده است. تبریزی که یکی از بازیکنان مورد نظر کی روش برای حضور در اردوهای پیشین تیم ملی بوده در لیگ برتر موفق شده 13 بار برای تیمش گلزنی کند و در رده دوم بهترین گلزنان لیگ نیز قرار بگیرد ضمن اینکه وی تاکنون 4 پاس گل نیز برای سایر بازیکنان مهیا کرده است. 


سوم – لوسیانو پریرا، صنعت نفت آبادان – 18 امتیاز 

 


مهاجم برزیلی آبادانی ها پس از درخشش در اولین فصل حضور در فوتبال ایران با پیراهن فولاد خوزستان دیگر هیچگاه به مانند بازی های این فصل ندرخشیده بود. او در بازی های فراوانی موفق شد با درخشش  خود برای صنعت نفت آبادانی امتیاز کسب کند طوری که در هر بازی انتظار می رود هواداران صنعت انتظار یک سورپرایز از وی دارند. شیمبا تاکنون 11 بار گلزنی کرده که همین عدد باعث شد تا در رتبه سوم جدول گلزنان قرار بگیرد. ضمن اینکه وی 4 بار نیز گلسازی کرده و 4 ضربه پنالتی نیز به دست آورده که البته 2 گل برای آبادانی ها به همراه داشت. 

 

چهارم – مهدی ترابی، سایپا – 15 امتیاز 

 


ضلع چهارم صدرنشینان این جدول به ستاره بی چون و چرای نارنجی پوشان تعلق دارد. مهدی ترابی که خیلی پیشتر از این ها موفق شده بود خود را به کارلوس کی روش تحمیل کند در بازی های این فصل نیز به مانند یکی دو فصل پیش برای تیمش درخشید و همین موضوع باعث شد تا بسیاری او را لایق حضور در تیم ملی و جام جهانی بدانند. ترابی در بازی هایی که برای سایپایی ها به میدان رفته موفق شده 9 بار دروازه تیم های حریف را باز کند ضمن اینکه وی با ارسال 5 پاس گل یکی از بهترین گلسازهای لیگ نیز لقب بگیرد. جوان اول سایپا 1 پنالتی منجر به گل نیز برای تیمش به دست آورده است.