کدخبر: ۲۰۷۲۳۸ لینک کوتاه

ترامپ: گزینه‌های نظامی زیادی علیه سوریه داریم

رئیس جمهور آمریکا در دیدار با مقامات سیاسی و نظامی این کشور اعلام کرد گزینه‌های نظامی زیادی علیه سوریه وجود دارد و به زودی درباره آن تصمیم خواهد گرفت.

ترامپ: امشب یا لحظاتی بعد درباره سوریه تصمیم می‌گیریمبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با مقامات سیاسی و نظامی این کشور اعلام کرد تا ساعاتی دیگر درباره سوریه تصمیم می‌گیرد.

وی اضافه کرد: «به حمله شیمیایی (ادعایی) در سوریه پاسخ می‌دهیم. اجازه نمی‌دهیم این اقدام تکرار شود. گزینه‌های نظامی زیادی علیه سوریه داریم.»

در همین حال، سی‌ان‌ان تُرک گزارش داده که ارتش آمریکا ناوشکن «دونالد کوک» را با ۶۰ موشک تام‌هاوک در ۱۰۰ کیلومتری بندر طرطوس در غرب سوریه مستقر کرده است.

سی‌ان‌ان تُرک همچنین عنوان کرد چندین جنگنده روسی در ارتفاع پایین بر فراز این ناوشکن پرواز و برای آن مزاحمت ایجاد کرده‌اند.

با این حال، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای نزدیک شدن ناو دونالد کوک به سواحل سوریه را تکذیب کرد اما در عین حال، از ارائه جزئیات بیشتر درباره اینکه این ناو از بندر قبرس راهی چه مقصدی شده است، امتناع کرد.

شبکه الجزیره نیز از پرواز گسترده جنگنده‌های روسی و سوری بر فراز آسمان حمص خبر داده است.

روز گذشته، دو جنگنده اسرائیلی با عبور از حریم هوایی لبنان، پایگاه هوایی تی‌فور (T-4) در استان حمص سوریه را با موشک هدف حمله قرار دادند.