کدخبر: ۲۰۷۷۸۵ لینک کوتاه

مطرح شدن تقلب در قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا

ایسنا:قرعه های مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا به نظر می‌رسد از پیش تعیین شده باشد.

قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بعد از ظهر جمعه در نیون سوئیس برگزار شد که رئال مادرید باید به مصاف بایرن مونیخ برود و لیورپول میزبان رم خواهد بود. با این حال به نظر می‌رسد چهار تیم حاضر در این رقابت‌ها پیش از این مراسم می‌دانستند با چه حریفی روبرو خواهند شد!

روزنامه‌ سان انگلیس روز جمعه نوشت که باشگاه رم از یک روز قبل شروع به فروش بلیت دیدار تیمش و لیورپول کرده است. پس از انجام قرعه‌کشی این خبر سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. از طرفی فلورنتینو پرس در مصاحبه‌ای با گاتزتا دلواسپورت، گفته بود که تصور می‌کنم با بایرن مونیخ در این نیمه نهایی روبرو شویم. حدس رییس باشگاه رئال مادرید درست بود و تیمش دوباره با یک قرعه سخت روبه رو شد.

سفیدپوشان در این فصل بر خلاف سال‌های گذشته با سخت‌ترین قرعه‌ها روبرو شدند. زمانی که مرحله یک هشتم نهایی قرعه‌کشی شد همه تقابل مادرید و پاری ‌سن‌ ژرمن را فینال زود هنگام عنوان کردند. تیم ‌اسپانیایی که در آن روزها در شرایط خوبی قرار نداشت باید به مصاف پاری ‌سن‌ ژرمن آماده می‌رفت. با این حال مادرید به راحتی توانست تیم قدرتمند پاریسی را از پیش رو بردارد و به دور بعد صعود کند. بد شانسی سفیدپوشان در قرعه‌کشی ادامه‌ پیدا کرد و این تیم باید فینال سال گذشته (۲۰۱۷) را دوباره تکرار می‌کرد. سفید پوشان باز هم در این مرحله درخشیدند و توانستند یوونتوس  را با سه گل در تورین شکست دهند. در بازی برگشت شرایط کاملا متفاوت بود و یوونتوس با توجه به بازگشت تاریخی رم برابر بارسلونا (پیروزی سه بر صفر در ورزشگاه  المپیک و حذف آبی‌ اناری‌ها) امیدوار بود جبران نتیجه‌ کند. شاگردان ماسیمیلیانو آلگری سه بار دروازه‌ مادرید را در سانتیاگوبرنابئو باز کردند اما پنالتی‌ بحث‌برانگیز در لحظات پایانی که با گلزنی کریستیانو رونالدو همراه شد اجازه نداد تیم ایتالیایی به دوربعد صعود کند.

به جز مادرید تیم‌های لیورپول، رم و بایرن مونیخ به نیمه نهایی رسیدند اما مانند مرحله های گذشته سخت‌ترین قرعه دوباره به تیم ‌اسپانیایی رسید.

ابهام در قرعه‌های این فصل لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته نیز از زاویه دیگر وجود داشت. سال پیش دو تیم فینالیست ۲۰۱۶ یعنی رئال مادرید و اتلتیکومادرید به همراه یوونتوس و موناکو به نیمه نهایی راه یافتند. سفیدپوشان باید داربی مادرید را در این مرحله برگزار می کردند چون به نظر می‌رسید یوفا نمی‌خواهد دوباره فینال تکراری میان دو تیم مادریدی در سال ۲۰۱۷ هم برگزار شود (دو تیم فینال ۲۰۱۴ را نیز برگزار کرده بودند). سفید پوشان توانستند همشهری‌شان را شکست دهند و در فینال به یوونتوس برسند که توانسته بود موناکو را پشت سر بگذارد. تیم ‌اسپانیایی با یک پیروزی قاطع یوونتوس را شکست داد و قهرمان شد.