کدخبر: ۲۰۷۸۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتقال آب اصفهان به یزد از سر گرفته شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو:

انتقال آب اصفهان به یزد از سر گرفته شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: به علت اعتراض و مقابله جمعی از کشاورزان اصفهان از شب گذشته آب انتقالی از اصفهان به یزد قطع شد، اما با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز میثم جعفرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که با تلاش تیم‌های عملیاتی آسیب‌های وارده به خط انتقال آب اصفهان به یزد برطرف و آبگیری خط آغاز شده است، اظهار کرد: در این عملیات توانستیم با مشارکت آبفای اصفهان کار را پیش ببریم و اکنون می‌توان اعلام کرد که آبگیری از صبح امروز آغاز شده و جریان آب تا چند ساعت دیگر به مخازن آب شرب یزد می‌رسد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی پیش بینی می‌کنیم که در تابستان برای تامین آب شرب نیز با مشکلاتی مواجه شویم بنابراین تقاضای ما از کشاورزان این است که شرایط فعلی را درک کنند و اجازه دهند که کارها مطابق برنامه پیش برود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان این مسئله وجود دارد که برای تامین آب شرب استان یزد به سراغ گزینه‌های دیگری رفت، گفت: می‌توان در بلندمدت بحث‌های دیگری را دنبال کرد اما در شرایط فعلی هیچ راهکار دیگری وجود ندارد. باید به این مسئله نیز اشاره کرد که در حال حاضر استان یزد نیز شرایط چندان مساعدی را در حوزه منابع آبی ندارد.

به گفته وی در شرایط فعلی تنها مسئله‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که تمامی مردم و سازمان‌ها باید نگاه ملی برای حل مسئله آب داشته باشند. چرا که تنها در این شرایط می‌توان بحران آب را پشت سر گذاشت.