هشدار وحید امیری به بازیکنان تیم ملی

کدخبر: 207921
بازیکن تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید در جام جهانی دیگر از رقبایی چون ازبکستان و کره جنوبی خبری نیست و می‌طلبد که بازیکنان با تمرکز و آمادگی بالاتری آماده حضور در این مسابقات شوند.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال, وحید امیری در فاصله 60 روز تا آغاز رقابت‌های جام جهانی در گفت‌وگویی اظهار کرد: هر چه به جام جهانی نزدیک‌تر می‌شویم شور و حال بیشتری در جامعه برای حضور تیم ملی در این مسابقات به وجود می‌آید. روزهای اندک باقیمانده تا جام جهانی و نگاهی به روزشمار تا شروع این مسابقات هم نشان می‌دهد که چگونه زمان مثل برق و باد می‌گذرد، بنابراین باید هر چه سریع‌تر خودمان را آماده حضور در این رقابت‌ها کنیم. ما حریفان سرسختی داریم و باید بتوانیم نتایجی در خور نام ایران در روسیه کسب کنیم.

وی ادامه داد: فکر نمی‌کنم کسی باشد که تیم ملی کشورش را دوست نداشته باشد. همه به دنبال این هستیم که تیم ملی با بهترین شکل ممکن وارد مسابقات شود. در این مسیر ممکن است برخی اختلاف‌نظرها وجود داشته باشد، اما اکنون وقت حمایت از تیم ملی و کمک به این تیم است تا بتواند مثل همیشه آبروی کشورمان را حفظ کند. هر کس در هر موقعیتی که هست باید به تیم ملی کمک کند و انگیزه بدهد. من به‌عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی وقتی می‌دانم که دعا و حمایت 80 میلیون نفر پشت سرم است، با انگیزه و انرژی دوچندانی وارد زمین می‌شوم. امیدوارم چنین فضایی در روزهای کم باقیمانده تا جام جهانی به سود تیم ملی به وجود بیاید.

امیری در پاسخ به این سؤال که «چهار سال پیش وقتی جام جهانی برزیل برگزار می‌شد، برای خود شانسی قائل بودی که بتوانی در روسیه یکی از بازیکنان تیم ملی باشی؟»، گفت: آرزوی هر بازیکنی این است که اولاً پیراهن تیم ملی کشورش را بپوشد و در نهایت بتواند با این پیراهن در جام جهانی بازی کند. من هم تمام تلاشم را می‌کنم که بتوانم این پیراهن را حفظ کنم و با تمام وجود برای تیم ملی کشورم مثمرثمر باشم. خدا را شکر تا اینجا پیش آمده‌ام، از این پس هم تلاشم را بیشتر می‌کنم تا بتوانم شانس حضور در جام جهانی و بازی در این مسابقات را داشته باشم.

وی درباره دو بازی دوستانه تیم ملی برابر تونس و الجزایر اظهار کرد: تونس و الجزایر به‌عنوان کشورهایی آفریقایی، استایل بسیار نزدیکی با مراکش دارند. این دو بازی خیلی برای تیم ملی و بازیکنان مفید بود. بازی اصلی ما در جام جهانی، دیدار برابر مراکش است. اگر بتوانیم از این بازی امتیاز کامل بگیریم می‌توانیم امیدوار باشیم تا از گروه‌مان صعود کنیم. من چند بازی از تیم ملی مراکش دیده‌ام. تونس و الجزایر شباهت خیلی زیادی به این تیم از لحاظ قدرت بدنی و سبک بازی داشتند و مطمئن هستم این دو بازی در جام جهانی و دیدار برابر مراکش به ما خیلی کمک خواهد کرد.

امیری همچنین درباره دیدارهای دوستانه پیش رو هم گفت: در 60 روز باقیمانده تا آغاز جام جهانی، پس از پایان لیگ فرصتی داریم تا چند بازی دوستانه خیلی خوب انجام دهیم. من چند بازی ترکیه و یونان را در رقابت‌های انتخابی جام جهانی دیده‌ام. این دو تیم کمک زیادی به ما خواهند کرد و دیدارهای بسیار خوبی خواهند بود. امیدوارم این دیدارها و همچنین بازی با ازبکستان و لیتوانی قدم به قدم تأثیرشان را روی تیم ملی بگذارند و بتوانیم با حداکثر آمادگی وارد جام جهانی شویم.

بازیکن تیم ملی با اشاره به تفاوت سطح رقابت‌های جام جهانی با مسابقات قار‌ه‌ای گفت: وقتی تیم‌های باشگاهی ما از لیگ به مسابقات آسیایی می‌روند سطح دیگری از فوتبال را می‌بینند. حالا شما تصور کنید که ما قرار است سطح دیگری از فوتبال را در جام جهانی تجربه کنیم. تیم ملی با اقتدار کامل و به‌عنوان تیم دوم جهان به جام جهانی صعود کرد، اما الان ما باید در رقابت‌هایی گام بگذاریم که دیگر رقبای ما کره جنوبی و حریفان آسیایی نیستند و باید با تیم‌هایی بازی کنیم که چندین پله و مرتبه در سطح بالاتری از رقبای گذشته‌مان هستند. فکر نمی‌کنم کسی منکر این موضوع باشد و همه کارشناسان درباره این موضوع اتفاق‌نظر دارند. بنابراین نیاز دارد که بازیکنان هم تمرکز بیشتری داشته باشند و هم تمرینات بالاتری انجام دهند. خدا را شکر مجموعه‌ای که در تیم ملی وجود دارد، به بازیکنان به لحاظ بدنی و ذهنی خیلی کمک کرده و امیدوارم بتوانیم در ادامه هم با رسیدن به آمادگی بیشتر نتایج خوب و آبرومندانه‌ای در روسیه برای فوتبال ایران کسب کنیم.

اخبار تیتر یک
  • روایت مرکز آمار از وضعیت تورمی در دی ماه

    در نخستین ماه زمستان تورم ماهانه دردی ماه ۱.۸ درصد ثت شد. این میزان کمترین حد تورمی از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بوده است.

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید