کدخبر: ۲۰۸۳۰۸ لینک کوتاه

جزئیات دیدار خاتمی، روحانی و ناطق نوری

​اقتصادنیوز:‌اخیرا روزنامه سازندگی خبری را با عنوان «اولین نشست سران اصلاحات و اعتدال در غیاب آیت‌الله هاشمی» منتشر کرد و نوشت حسن روحانی، سیدمحمد خاتمی، علی اکبر ناطق نوری، سیدحسن خمینی و اسحاق جهانگیری در سکوت خبری اولین جلسه خود را برگزار کردند تا درباره آینده وضعیت کشور و مشکلات دولت و جامعه صحبت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه‌نیوز برای روشن شدن جزئیات این نشست، با یکی از اعضای شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات گفتگو شد. این چهره اصلاح طلب که به شرط عدم درج نام خود با نامه نیوز گفت و گو کرده است بخش هایی از مسایل مطرح شده در این نشست مهم را در اختیار ما قرار داده است.

این جلسه 2-3 ساعته پنجشنبه دو هفته قبل در منزل آقای روحانی برگزار شد. همه مسائل در راستای تقویت دولت مطرح شده است. البته حاج حسن آقای خمینی نبود. جلسه درباره پیگیری جدی تر وعده های انتخاباتی رئیس جمهور، رفع حصر، برنامه های اقتصادی دولت، استفاده بیشتر از ظرفیت های آقای جهانگیری و برطرف شدن ناهماهنگی ها در مجموعه دولت بود.

آقای خاتمی درباره خودش هیچ موضوعی را مطرح نکرد، بیشتر تأکید بر رفع حصر داشت و اینکه چرا آقای روحانی این موضوع را به عنوان رئیس در شورای عالی امنیت ملی جدی پیگیری نمی کند. همچنین چرایی بی‌برنامه گی اقتصادی دولت و سردرگمی مردم، استفاده بیشتر و بهتر از آقای جهانگیری در بخش اقتصادی از دیگر موضوعات بود.

آقای ناطق نیز بر همین مسائل به ویژه ناهماهنگی های درون دولت خیلی جدی بحث کرد. البته بحث مشترک همه آنها همکاری نکردن دیگر نهادها با دولت بود.آقای روحانی نیز صحبت و مقداری از دستگاه های غیردولتی گلایه کرد.

او در پاسخ به به تین پرسش که آیا آقای روحانی در آن جلسه قول وعده ای هم به آقایان ناطق و خاتمی داده است؟ است پاسخ داد«خیر. درباره محدودیت ظرفیت ها و امکانات دولت و عمل نکردن کشورهای خارجی به تعهدات شان در برجام صحبت کرد و قول مشخص و صریحی مطرح نکرد.»

این چهره اصلاح طلب درباره این سوال که جلسات آینده ای هم آقایان روحانی، ناطق، جهانگیری و خاتمی با هم خواهند داشت؟ نیز تاکید کرد:«در این جلسه، زمانی برای جلسه آینده مشخص نشد.»

طبق گفته این چهره اصلاح‌طلب، دعوت کننده و پیشنهاددهنده برگزاری این جلسه حسن روحانی بوده است. البته قبلا علی اکبرناطق نوری اظهارتمایل کرده بود و قرار بود در بهمن ماه 96 برگزار شود که سیدمحمدخاتمی و یکی دیگر از آقایان وقت نداشتند که برگزاری جلسه به بعد از عید موکول شد که عیددیدنی هم بود.