کدخبر: ۲۰۹۶۸۴ لینک کوتاه

حمله هوایی ائتلاف عربی به مراسم عروسی در یمن

جنگنده‌های سعودی در تازه‌ترین حملات به غیرنظامیان یمن، یک مراسم عروسی را در استان «حجة» به عزا تبدیل کردند و شمار زیادی از افراد حاضر در این مهمانی را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس در پی تجاوز بامداد امروز جنگنده‌های سعودی به روستای «الراقة» از توابع شهرستان «بنی قیس» واقع در استان «حجة» و بمباران یک مراسم عروسی، معاونت بیمارستان «الجمهوری» در این استان اعلام کرد که شمار زخمی‌ها به اندازه‌ای بالاست که دیگر این بیمارستان ظرفیت درمان آنها را ندارد.

وی در گفت‌وگو با «المسیرة» اظهار داشت: ما یک بیمارستان میدانی نیز برای درمان و استقبال از زخمی‌ها تشکیل داده‌ایم و خواستار کمک فوری شهروندان برای اهدای خون به قربانیان این تجاوز هستیم. ضمن اینکه شمار زیادی از زخمی‌ها هنوز در محل حادثه هستند و ما به دلیل پرواز‌های مکرر جنگنده‌های سعودی بر فراز این منطقه، نمی‌توانیم به آنها دسترسی یابیم. شمار زیادی از قربانیان هنوز زیر آوار هستند و تیم‌های امدادرسان قادر به دسترسی به این افراد نیستند.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن نیز اعلام کرد که بیمارستان الجمهوری حالت فوق‌العاده اعلام کرده است و وضعیت در این بیمارستان بحرانی است.

شبکه المسیره یمن شب گذشته با انتشار خبر تجاوز جنگنده‌های سعودی، ابتدا شمار کشته‌ها و زخمی‌ها را بیش از 40 نفر اعلام کرد اما بر اساس جدیدترین آمار، این حمله دست‌کم 60 کشته و زخمی به همراه داشته است و گفته می‌شود که 20 تن در این تجاوز شهید شده‌اند. 

از آغاز تجاوز آل سعود به یمن در 26 مارس 2015 تاکنون، جنگنده‌های سعودی، بارها مراسم شادی و عزای مردم یمن را به دلیل ازدحام جمعیت با هدف کشتار بیشتر برای به زانو در آوردن مقاومت در این کشور، هدف قرار داده‌اند و این نخستین بار نیست که چنین جنایتی برای رژیم سعودی ثبت می‌شود. بمباران مراسم عزا در صنعا، عروسی در «سنبان» واقع در استان ذمار و همین‌طور مراسم‌های عزا در «الجوف» و «ارحب» در صنعاء از جمله این جنایات است که ده‌ها قربانی به همراه داشته است.

شبکه المسیرة، ویدئویی از محل حادثه منتشر کرده است که در ادامه می‌آید: