کدخبر: ۲۰۹۷۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: به جمهوری‌خواهان بیشتری نیاز داریم

ترامپ: به جمهوری‌خواهان بیشتری نیاز داریم

​اقتصادنیوز: در حالی که کمیته روابط خارجی سنای آمریکا امروز (دوشنبه) درباره انتصاب مایک پامپئو به عنوان سکان‌دار دستگاه دیپلماسی ایالات متحده رأی‌گیری می‌کند، دونالد ترامپ قانون‌گذاران مخالف این انتصاب را «کارشکن» خواند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، رییس‌جمهوری آمریکا در توئیتر خود نوشت: باورش سخت است؛ ممکن است کارشکنان به انتصاب مایک پامپئو به عنوان وزیر امور خارجه رأی مخالف بدهند. دموکرات‌ها با انتصاب صدها فرد خوب از جمله سفیر آلمان مخالفت نخواهند کرد! آن‌ها زمان فرآیند تصویب را برای همه طولانی می‌کنند که بی‌سابقه است. به جمهوری‌خواهان بیشتری نیاز داریم.

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه ایالات فلوریدا نیز در توئیتر خود نوشت: طی دو سده تاریخ کشورمان، هیچ کاندیدای وزارت امور خارجه‌ای از کمیته روابط خارجی سنا رأی مخالف نگرفته است. آیا پامپئو با توجه به شایستگی‌ها و سبقه خدمتش واقعاً مستحق این است که اولین باشد؟ البته که نه.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مایک پامپئو، کاندیدای جدید تصدی پست وزارت خارجه در دولت دونالد ترامپ احتمالا از سوی کمیته روابط خارجی سنای این کشور رد خواهد شد؛ چرا که دموکرات‌های این کمیته با کاندیداتوری او مخالف هستند.