کدخبر: ۲۱۰۰۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
یک ژنرال عربستانی مدعی شد؛« الصماد » توسط خود حوثی ها به قتل رسید

یک ژنرال عربستانی مدعی شد؛« الصماد » توسط خود حوثی ها به قتل رسید

در حالیکه رسانه های عربستان با نمایش فیلمی ترور صالح الصماد رئیس کمیته سیاسی جنبش انصارالله یمن را به ائتلاف عربی نسبت دادند ، «انور عشقی» ژنرال بازنشسته دستگاه امنیتی عربستان انصارالله را متهم به حذف وی کرد.

به گزارش ایرنا عشقی در توئیتی که امروز منتشر کرد، مدعی شد: الصماد در حمله هوایی کشته نشد بلکه توسط خود حوثی ها به قتل رسید.

وی ادعا کرد: حمله هوایی روز پنجشنبه انجام گرفت در حالی الصماد در ویدیویی که شبکه المسیره و روسیه الیوم نشان داد روز شنبه از کارخانه اسلحه سازی دیدار کرده بود. چگونه می شود او روز پنجشنبه کشته شده باشد اما دو روز بعد به کارخانه اسلحه سازی برود.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر نیز امروز درخصوص قتل صالح الصماد نوشت: بعید بنظر می رسد هواپیماهای سعودی او را به قتل رسانده باشند.

این شبکه ادامه داد: الصماد در اثر اختلاف درونی انصارالله یمن به قتل رسیده است . حوثی ها قتل او را سه روز دیرتر اعلام کردند و عربستان بعد از اعلام آنها بود که خبر مرگ وی را تائید و آن را به حمله هوایی ائتلاف عربی نسبت داد.

الجزیره گفت:اختلاف بین انصارالله درمورد ادامه جنگ بالا گرفته واین اختلاف ها سبب درگیری و کشته شدن الصماد شده است .

انصارالله یمن پیشتر اعلام کرد که الصماد در تجاوز جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی – آمریکایی به الحدیده به شهادت رسیده است . 

بر اساس این گزارش، این تجاوز روز پنجشنبه گذشته صورت گرفت و الصماد زخمی شده بود و در نهایت روز دوشنبه خبر شهادت این رهبر برجسته انقلاب مردمی یمن اعلام شد.

شورای عالی سیاسی یمن در بیانیه‌ای با معرفی «مهدی المشاط» به عنوان رئیس جدید این شورا تاکید کرد : به کشورهای متجاوز نشان خواهیم داد که رهبری، دولت، نهادها و ملت یمن هرگز در برابر آنها سر تسلیم فرود نخواهند آورد.