کدخبر: ۲۱۰۶۷۱ لینک کوتاه

در جلسه محاکمه عوامل داعش چه گذشت؟

اقتصادنیوز : در نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل داعش کیفرخواست ۸ نفر از متهمان قرائت شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان ،اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی و با حضور مستشاران موکلین و نماینده دادستان به صورت علنی برگزار شد.

 قاضی صلواتی در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات تروریستی مجلس و حرم امام و خیرمقدم به خانواده شهدای این حادثه و نیز تبریک ایام شعبانیه مفادی از آیین دادرسی کیفری مبنی بر عدم درج نام و مشخصات متهمین و عدم اخلال در نظم جلسه را قرائت کرد.

پس از قرائت موادی از آیین دادرسی کیفری توسط قاضی صلواتی ریاست دادگاه از نماینده دادستان خواست در جایگاه حاضر شده و به قرائت کیفرخواست متهمین بپردازد.

نماینده دادستان با حضور در جایگاه به قرائت کیفرخواست ۸ نفر از متهمین این حادثه پرداخت و گفت: در جلسه امروز کیفرخواست ۸ نفر از این متهمین قرائت می‌شود که متهم اول به اتهام بغی به علت حضور در گروهک تروریستی داعش و ورود غیرمجاز به کشور، قاچاق مهمات و اسلحه جنگی، جعل سند و شناسنامه، حمل و نگهداری سلاح جنگی، حمل و نگهداری گاز اشک‌آور در تاریخ 96/03/20 بازداشت شده است.