القاب خودرو ها در جهان/پورشه؛بیوه کننده/سوبارا کفش دوزک.بی ام و کفش دلقک

کدخبر: 211320
اقتصاد نیوز : القاب مختلف در دنیای اتومبیل هم مرسوم است ، برخی از آنان القاب عجیب و خنده دار دارند و برخی دیگر اسم‌های جذاب هستند و باعث شده تا اعتبار آنان در صنعت خودروسازی بالا برود.

به گزارش اقتصاد نیوز ، در دنیای واقعی برخی آدم‌ها اسم مستعار جذاب و برخی دیگر اسم‌های مستعار خنده دار دارند که بیشتر اوقات باعث عصبانیت آن‌ها می‌شود، حال این موضوع و القاب مختلف در دنیای اتومبیل هم دیده می‌شود که برخی از آنان القاب عجیب و خنده دار دارند و برخی دیگر اسم‌های جذاب هستند و باعث شده تا اعتبار آنان در صنعت خودروسازی بالا برود.

 پورشه 911: بیوه کننده

با استفاده از یک موتور در پشت چرخ‌های عقب و همچنین ارسال نیرو به همان چرخ‌های عقب، حتی نسخه‌های مدرن پورشه 911 هم در پیچ‌های تند دچار مشکل شده و عقب اتومبیل به سمت بیرون پرتاب می‌شود که در خودروهای مدرن پورشه 911 با استفاده از سیستم‌های کنترل ثبات و ارسال نیرو به سمت چرخ‌ها، موفق شده‌اند تا حدودی این مشکل را حل کنند، اما این خودرو با چنین شرایطی در دهه‌های قبل خیلی از رانندگان را به بیمارستان منتقل کرده و یا در شرایطی بدتر، منجر به کشته شدن سرنشینان اتومبیل شده است، به همین دلیل است که به خودروهای قدیمی پورشه 911 لقب "بیوه کننده" اعطا شده است، زیرا اگر با سرعت بالا قصد سریع پیچیدن در جاده‌های شلوغ یا خطرناک را دارید، باید خود را در بیمارستان تصور کنید.

فورد مدل  Tin Lizzie

یکی از اولین نام‌های مستعار صنعت خودروسازی می‌تواند "Tin Lizzie" و مربوط به خودروی افسانه‌ای "فورد مدل T" باشد که در سال 1922 میلادی و در یک مسابقه از این اسم استفاده شد. البته اسم مستعار این خودرو در مسابقات "Old Lizzie" بود، اما مردم آن را "Tin Lizzie" خطاب کردند و در همان سال توانست عنوان قهرمانی را در مسابقات اتومبیلرانی به دست آورد. حال به دلیل اینکه اولین نام مستعار یک اتومبیل در صنعت خودروسازی به شمار می‌آید، جالب بود که از این موضوع با خبر شوید.

 سوبارو 360: کفش‌دوزک

در دهه 60 میلادی چه کسی خودروی جالب و کوچک "سوبارو 360" را دوست نداشت؟ شاید طرفداران فولکس واگن به سمت خودروی "بیتل" بروند، اما در سال 1960 میلادی در کشور ژاپن یک خودروی جالب از سوی شرکت خودروسازی "سوبارو" و تنها با کد "360" معرفی شد، اما مردم ژاپن یک اسم مستعار برای این خودرو انتخاب کردند و آن هم tentoumushi بود که در واقع همان معنی "کفش دوزک" را در کشور ژاپن می‌دهد.

 پونتیاک فیِرو: پلاستیک فوق العاده 

این خودرو در اواسط دهه 1980 میلادی از سوی شرکت خودروسازی پونتیاک معرفی شد، اما موضوع جالب اینجاست که بسیاری از قسمت‌های بدنه خودرو از پلاستیک ساخته شده است که برای بسیاری از مشتریان ناخوشایند و برای بسیاری دیگر جالب بود، به همین دلیل تصمیم گرفتند تا لقب "پلاستیک فوق العاده" را به این خودروی اسپرت دهه 80 نسبت دهند.

 بی ام و Z3 کوپه: کفش دلقک

این نام مستعار به تنهایی همه چیز را توضیح می‌دهد، اما این لقب تنها برای ظاهر خودرو خواهد بود و در بخش فنی و عملکرد اتومبیل نمی‌توان انتقادهای زیادی وارد کرد، بویژه اینکه خودرو در نسخه‌های "M" عرضه شده باشد. هرچند این لقب کاملا مناسب ظاهر اتومبیل بوده و بسیاری از طرفداران بی.ام.و به این موضوع پی برده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما