کدخبر: ۲۱۱۶۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک عضو فراکسیون امید مجلس:

اگر رئیس جمهور از عملکرد وزیرش راضی نیست، او را برکنار کند

ابوالفضل سروش با شاره به اینکه ذکر برخی از گلایه‌ها آن هم از تریبون رسمی می‌تواند کمی وجهه شعاری پیدا کند، گفت: معتقدم اگر رییس‌جمهور واقعا از عملکرد وزیری راضی نیست باید نسبت به برکناری او اقدام کند. از طرف دیگر نباید به وزیری که در مواقعی شرایط را سخت می‌بیند، خرده گرفت که چرا مشکلات را می‌گوید چون این روند می‌تواند از برخی از مشکلات کشور و آسیب‌های بعدی جلوگیری کرده و از دغدغه‌های دولت بکاهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ ابوالفضل سروش،  عضو شورای مرکزی فراکسیون امید تغییرات در دولت را دور از ذهن ندانست و گفت: ما از تغییرات در کابینه استقبال می‌کنیم، ولی در عین حال نباید این تغییرات به عنوان تلاش مجلس تلقی شود.

وی در واکنش به صحبت‌های رییس‌جمهور در خصوص لزوم تزریق امید به جامعه و پاسخگو بودن مدیران، گفت: اظهارات رییس‌جمهور درباره رویکرد برخی از وزرا و مسئولان مبنی بر اینکه نباید اخبار ناامیدکننده به جامعه تزریق شود امری مطلوب است و می‌توان آن را در جهت مشی سیاسی دولت قلمداد کرد.

نماینده تهران با طرح این پرسش که آیا می‌توان از اظهارات رییس‌جمهور تلقی تغییرات در کابینه را داشت، گفت: این مساله از اختیارات قانونی رییس‌جمهور است که می‌تواند درباره آن تصمیم‌گیری کند. با این حال نباید هیچ احتمالی را دور از ذهن نگه داشت چون باید نقاط ضعف وزرا برطرف شود لذا جابجایی وزرا یکی از اقدامات پسندیده محسوب می‌شود.

سروش با تاکید بر اینکه تغییرات در کابینه در جهت کارآمدی دولت امری موثر است،‌ گفت:‌در حال حاضر وزرایی هستند که باید در کابینه جای خود را به افراد دیگر بدهند و مانع از حرکت موثر دولت تدبیر و امید نشوند.

وی تغییرات و ترمیم کابینه را امری ضروری خواند و تاکید کرد: این موضوع قطعا مورد استقبال مجلس خواهد بود. مجلس در تمامی زمینه‌ها با آقای روحانی همکاری داشته است البته نباید تلاش شود این مساله به نام مجلس تمام شود. رییس‌جمهور اگر متوجه تغییر کابینه شده باید خود دست به این اقدام مهم بزند.

سروش در عین حال خاطرنشان کرد: برخی از درخواست‌ها جهت سوال و استیضاح وزرا در مجلس نیز حکایت از این دارد که این موضوع از جمله مطالبات است.