کدخبر: ۲۱۱۹۶۸ لینک کوتاه

کشتی چینی؛ مقصر اصلی سانحه سانچی

اقتصادنیوز : رئیس هیات ایرانی سانحه سانچی عامل اصلی وقوع سانحه و برخورد کشتی سانچی و کریستال را بی توجهی افسر و دیده بان کشتی کریستال نسبت به هشدار سانچی و تغییر مسیر کریستال عنوان کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایران آنلاین ، نادر پسندیده رئیس هیات ایرانی سانحه سانچی، با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: خبر برخورد کشتی سانچی و فله بر کریستال در 16 دی 96 از طریق فضای مجازی منتشر شد، که بر اساس بند فصل 7 کشورهای ایران،‌ هنگ‌کنگ، چین،‌ بنگلادش و پاناما (صاحب پرچم کشتی سانچی)،‌ مجاز به بررسی سانحه بودند.

وی با بیان اینکه همان شب به عنوان نماینده ایران به چین سفر کردم، ادامه داد: بر اساس سوانح دریایی نظریه ایران، پاناما و بنگلادش کشتی کریستال، دلیل اصلی این حادثه مرگبار که موجب کشته شدن 30 نیرو از دریانوردان ایرانی و 2 خدمه از بنگلادش شد.

پسندیده با اشاره به اینکه ضعف دیدبانی دو کشتی کریستال و سانچی به طور واضح مشخص است، تصریح کرد: کشتی سانچی به‌اندازه یک ساختمان 5 طبقه یعنی حدود 15 متر از این کشتی زمانی که بار دارد زیر آب می رود و کنترل آن در هنگام نزدیک شدن کریستال بسیار سخت بود.

رئیس هیات ایرانی سانحه سانچی، افزود: دقایق قبل از سانحه یعنی ساعت 19 و 24 تعدادی کشتی از سمت چپ در مسیر تقاطع با سانچی در حال عبور بودند، که کشتی کریستال برای اولین بار با مسیر 214 درجه و فاصله  9.8 مایلی روی صفحه رادار تانکر سانچی مشاهده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برد رادار کشتی سانچی حدود 25 دقیقه قبل از سانحه کشتی فله‌بر کریستال را می‌بیند، اما به علت تغییر مسیر فله بر کریستال نمیتواند موقعیت را کنترل کند.

پسندیده با اذعان به اینکه، ملوان سانچی خطر تصادف با کریستال را در ۱۶ مایلی تشخیص می‌دهد، گفت: در واقع کشتی سانچی بخشی از وقت خود را برای مانور با کشتی ماهیگیری صرف میکند که این کشتی از پاشنه سانچی عبور می‌کند و بعد خودش را در برابر خطر تصادم در مقابله با کشتی کریستال می بیند و به علت زمان کم و سنگین بودن کشتی نمیتواند برخورد کشتی مقابل را کنترل کند.

رئیس هیات ایرانی سانحه سانچی، مطرح کرد: در جعبه سیاه اطلاعات رادار همراه با صدای انفجار، وضعیت هوا وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی از بررسی این حادثه پیدا کردن نواقص ایمنی همراه با دریایی امن‌تر است، افزود: در سازمان بین المللی دریانوردی، دعاوی حقوقی 5 کشور مطرح می‌شود.

پسندیده علت بی توجهی کشتی کریستال به مانور قرمز رنگ سانچی، را ضعف دیده بانی کشتی کریستال مطرح کرد و گفت: از دید 3 کشور ایران، بنگلادش و پاناما تغییر مسیر و چرخش به راست بد موقع و تدریجی کشتی کریستال علت اصلی این حادثه است.

رئیس هیات ایرانی سانحه سانچی، گفت: دو کشور چین و هنگ‌کنگ نظر صفر و یک دارند، که کشتی وقتی در سمت راست قرار میگیرد کشتی مقابل باید تغییر مسیر دهد که این قانون تقاطع قابل اجرا نیست زیرا کریستال تنها برای تغییر مسیر سانچی 5 دقیقه فرصت داده بود و تغییر مسیر برای کشتی که حدود 15 متر (به اندازه یک ساختمان 5 طبقه) زمانیکه بار دارد زیر آب است، 15 تا 30 دقیقه زمان نیاز است.

وی با بیان اینکه کشورهای ذی نفع در این حادثه، در اکثریت شرح حادثه به توافق رسیدند، تصریح کرد: همه کشورها موافق این بودند که هر دو کشتی در دیده بانی و خطر تصادم ضعیف عمل کردند و تا کنون تنها علت اصلی به توافق نرسیدیم.